Овочі-Ягоди-Сад

Експертка порадила як доглядати за лохиною, щоб не пригнічувати мікоризу

Підкислювати ґрунт на плантації лохини та підживлювати рослини варто обережно, щоб не погіршити фон для мікоризи.

Про це Моніка Беняш, експертка Сільськогосподарського університету в Кракові (Польща) написала в своїй колонці на AgroTimes.

«Існує поширена думка, що коли у першій половині літа ми використовуємо на плантації лохини азот, то погіршуємо фон для мікоризи – симбіотичного співжиття гриба з рослиною», – зазначила Моніка Беняш. 

Експерка наголосила, що у процесі догляду за рослинами та грунтом мікориза – у пріоритеті. Якщо її не буде, лохина не буде рости, засвоювати поживні речовини. Підкислення води, звичайно, поступово стає своєрідним стандартом, але треба постійно відслідковувати pH грунту протягом усього сезону. Наприклад, внесення азоту ранньою весною, плюс додаткове підкислення води може призвести до того, що азот буде гірше засвоюватись. Якщо мікориза не буде добре розвинена, то навіть той азот, який ми вносимо з крапельним поливом не буде засвоєний. 

Але якщо ранньою весною буде дуже кисла вода, а потім внести азот, то лохина може його не засвоїти. Тому що координація цього процесу просто розійдеться у часі.

«Якщо для підкислення ви додаєте у краплю препарати на основі сірки, то краще використовувати колоїдну сірку, – порадила консультантка. – Це найбільш безпечна форма підкислення грунту, тому що вона не настільки різка під час своєї дії. Часто виробники використовують сірку ранньою весною, але колоїдна сірка працює більш делікатно. Коли pH грунту збільшується понад 5, у нас виникають проблеми з розвитком мікоризи». 

Моніка Беняш підкреслила, що грибам потрібний низький pH – вони не розвиваються, навіть коли наш грунт чудово підготовлений з точки зору структури, наприклад, легкий органічний грунт. Як результат – дуже слабкий ріст ягідної культури. Тому деякі виробники досить ефективно використовують у цьому випадку колоїдну сірку. Вона зменшує pH поступово, не різко. 

«Тому якщо вибирати між препаратами на основі сірки, то колоїдна сірка – один з найкращих препаратів», – резюмувала вона.

Читайте також: Мікоризація кореневої системи підвищує продуктивність культур, – дослідження