Овочі-Ягоди-Сад

Захист насаджень під час цвітіння та після

Захист насаджень під час цвітіння та після

 Навесні плодово-ягідні культури у фазу цвітіння є найбільш уразливими для основних хвороб. Саме в цей час збудники інфікують квітки, рухаючись до квітколожа або середини плоду. Істотні перепади між денними і нічними температурами, внаслідок яких утворюється роса, сприяють ранньому розвитку захворювань. Найбільш поширеними й небезпечними хворобами в садах Україні є парша, борошниста роса, моніліоз, альтернаріоз, кокомікоз, клястероспоріоз та кучерявість листя персика. 

В умовах весни під час великих перепадів між спекою вдень і холодом вночі та інтенсивними опадами у яблуневому саду напрочуд ефективним є фунгіцид Малахіт®. Призначений для захисту від парші та борошнистої роси, препарат надійно захищає яблуню під час коливання температур, а також має пролонговану дію завдяки новій формуляції. Препарат має високу стійкість до змивання дощем. 

Парша та інші плямистості проявляються швидко, натомість альтернаріоз стає помітним пізніше і після зараження довго може перебувати у стані спокою. У міру достигання плоду патоген розвивається в насіннєвій камері, де він має сприятливі умови вологості й живлення. Це викликає гниття серцевини. Плід передчасно забарвлюється, на розрізі в насіннєвій камері добре видно сірий пухнастий міцелій. Інфіковані плоди погано зберігаються, втрачають тургор та стають гіркуватими на смак. Часто хвороба розвивається на фоні ураження плодів підкірковою плямистістю (гіркою ямковістю), сильною засмагою (побурінням шкірочки), низькотемпературним опіком та іншими функціональними хворобами. 

Для обробки плодових дерев в період цвітіння компанія BASF представляє новий препарат Ревіона®. 

Препарат Ревіона® — інноваційна формула концентрату суспензії на водній основі: 

• стабільний і однорідний; 

• легкий для змішування та високостабільний у розчині для розпилювання (без росту кристалів); 

• покращене проникнення, адгезія та тривале поглинання; 

• хороша стійкість до дощу та УФ-випромінювання; 

• безпечний для культур, людини та довкілля. 

Діюча речовина Ревісол® транспортується у рослині з водою, проникаючи аж до кінчика листка, та захищає необроблені частини рослини. Унікальні властивості Ревісол® забезпечують швидке поглинання діючої речовини та потужний лікувальний ефект у захисті від грибних захворювань. 

Відмінна властивість Ревісол® — створення запасів діючої речовини у листку, які при подальшому вивільненні допомагають подовжити захисну дію. 

Ревіона® забезпечує надійний контроль захворювань за будь-яких температурних умов: 

• польові випробування за температури 3–31 °C на дату застосування підтверджують надійну ефективність препарату Ревіона®; 

• застосування є ефективним, коли будь-які інфекції прогнозуються у фруктових садах; 

• температура не є обмежувальним фактором для позиціонування препарату Ревіона®.

 Для ефективного захисту яблуні від парші, борошнистої роси, альтернаріозу і моніліозу після цвітіння слід застосовувати препарат компанії BASF Серкадіс® Плюс — фунгіцид з новою діючою речовиною для професійних виробників плодових культур. Це інноваційний клас фунгіцидів, що має широкий спектр дії, лікувальні властивості, подовжений захисний ефект, потужну системну дію. Крім цього, цей препарат високоефективний у захисті від борошнистої роси у фазі «плід ліщина».  

ПЕРЕВАГИ ПРЕПАРАТУ

 • Найкращий системний препарат для захисту яблуні від парші та борошнистої роси з лікувальним ефектом. 

• Одночасно захищає від борошнистої роси, парші, альтернаріозу, кладоспоріозу й інших видів плямистостей. 

• Поєднання двох діючих речовин унеможливлює виникнення резистентності. 

• Стійкість до змивання дощем і високих температур. 

Серкадіс® Плюс — надійний засіб для запобігання резистентності до основних хвороб (різновидів справжньої борошнистої роси) завдяки двом діючим речовинам з різних класів з різними механізмами дії. 

Час застосування: в систему захисту плодових культур рекомендується вносити у фазі цвітіння та в період закладання й диференціації плодових бруньок — фази «плід ліщина» і «волоський горіх». 

Обробка препаратом Серкадіс® Плюс під час закладання та диференціації генеративних органів забезпечує нормальний процес мейозу та мітозу, підвищує морозостійкість і надійно захищає майбутній урожай. 

Препарат ДЕЛАН® є незамінним партнером для препаратів із системною дією в інтегрованих системах захисту плодових культур. Він є основою антирезистентної стратегії у боротьбі проти парші яблуні та груші. 

ПЕРЕВАГИ ПРЕПАРАТУ 

• Висока та стабільна ефективність дії. 

• Можливість застосування на всіх фазах розвитку культури. 

• Висока здатність до прилипання та стійкість до змивання опадами. 

• Ефективний захист приросту листка завдяки повторному перерозподілу діючої речовини. 

• Підвищує товарну якість та покращує зберігання плодів. 

Після обробки препаратом на рослині утворюється стійкий до дощу захисний шар, який ефективно пригнічує проростання спор і споруляцію патогенів. Певна частина діючої речовини утворює резервні «депо» препарату на поверхні листка, що забезпечує тривалу та стабільну фунгіцидну дію препарату. 

ДЕЛАН® необхідно застосовувати профілактично з моменту виникнення небезпеки зараження. Препарат може бути використаний або окремо, або в суміші із системними препаратами Серкадіс® Плюс, Ревіона®, Стробі®. 

Для кісточкових та ягідних культур в період цвітіння найбільш небезпечними хворобами є моніліоз та різні плямистості — з ними найкраще впорається препарат Ревіона®. 

Після цвітіння для продовження боротьби з цими захворюваннями компанія BASF пропонує садівникам препарат Сігнум® — комбінований фунгіцид для захисту кісточкових, горіхоплідних та ягідних культур від комплексу основних хвороб. 

Препарат високоефективний у захисті рослин при різному інфекційному навантаженні, а також за низьких температур. Сігнум® швидко поглинається рослиною і не змивається дощем, нефітотоксичний, діє проти зимуючих стадій збудників хвороб. Обприскування препаратом проводять в період вегетації й аж до збирання врожаю. Препарат має неперевершену лікувальну дію із захисту плодів та ягід від механічних пошкоджень і граду. Надійно захищає плоди кісточкових від моніліозу, а ягоди — від сірої гнилі та покращує їхнє транспортування. 

Найбільш ефективним є обробка кісточкових та ягідних культур в період цвітіння (коли відбувається масове зараження збудниками хвороб, особливо під час дощів). В Україні період цвітіння плодово-ягідних культур часто супроводжується зниженням температури та нічними приморозками. 

Найефективнішими методами у боротьбі з приморозками є такі: 

1. Укривання насаджень агроволокном (для суниці та деяких інших ягідних культур). 

2. Вертикальне зрошення та накривання сіткою для садів. 

3. Задимлення (ефективне тільки у вітряну погоду) у вранішній час. 

4. Зрошення або обприскування до заморозків або під час зниження температури водою з додаванням препарату Полірам® у нормі 3 кг/га. 

5. Внесення амінокислотних добрив та препарату Регаліс® Плюс у нормі 1,25 кг/га після приморозків. 

Препарат Регаліс® Плюс не тільки захистить квітку та зав’язь від наслідків приморозків, а й забезпечить простий та ефективний контроль форми крони яблуні, що дасть змогу зменшити потреби в обрізці, пропускати додаткове світло для рівномірного та продуктивного розвитку плодів, отримувати більшу ефективність від застосування ЗЗР, посилить стійкість до стресів. Регаліс® Плюс впливає та корегує синтез гіберелінів більш вибірково, ніж інші регулятори росту, тому ріст пагонів контролюється без будь-яких порушень позитивних процесів, таких як стимуляція плодоношення, розвиток оптимального розміру та кольору плодів. 

Воєводін В. В., експерт компанії BASF, кандидатс.-г. наук
Поділитись:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ