Овочі-Ягоди-Сад

Азотні добрива сприятливо впливають на лохину, але є нюанси

Азотні добрива сприятливо впливають на лохину, але є нюанси

Вегетація лохини значною мірою залежить від підживлення азотом, однак неконтрольоване його застосування може призвести до проблем.

На цьому в статті в журналі «Садівництво по-українськи» наголошує Дороті Лавандовська-Бері (Велика Британія).

Авторка зауважує, що удобрення лохини високої азотом впливає не лише на підвищення врожайності, а й на якість ягід. 

«Наразі ця тема є дуже важливою у Великій Британії, де з року в рік збільшується кількість плантацій лохини під укриттями, на яких можна суттєво пришвидшити строки збирання ягід ранніх сортів, – зазначає вона. – Азот також допоможе зберегти товарний вигляд ягодам пізніх сортів протягом кількох тижнів після збирання врожаю Оптимізація внесення цього елемента впливає як на морозостійкість кущів, так і на зав’язування бруньок на них наступного року».

Унесення азоту восени зазвичай призводить до уразливості пагонів перед зимовими морозами, що загрожує зниженням урожайності наступного року, – застрігає Дороті Лавандовська-Бері. Надмірне удобрення азотом після збирання врожаю ягід може призвести до зменшення кількості квіток навесні, а надмірне підживлення в період дозрівання плодів неабияк погіршить якість ягід, знизить їхній тургор, скоротить термін зберігання на полицях супермаркету.

Читайте також: Українському ринку лохини є куди рости, – спеціаліст