Овочі-Ягоди-Сад

Спеціалист порадив, як підживлювати і поливати лохину

Спеціалист порадив, як підживлювати і поливати лохину

Ті чи інші добрива вносять у систему фертигації залежно від сезону, а полив регулюють показниками тензіометрів.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Дмитро Гончарук, співзасновник розсадника «Фруктовий Сад АТ» (Київська обл.).

Він зазначив, що в середині квітня — кінці травня роблять  інтенсивний акцент на азот, із середини травня по липень — акцент на калій, у липні додають кальцій, у серпні -вересні — обов’язковий акцент на фосфор. Важливий також контроль вологості при внесенні добрив. Лохина не пробачає пересушування, але ж і перезволоження також не любить. 

«Важливо перевіряти цей показник тензіометром на ділянці два-три рази на тиждень, особливо на важких ґрунтах, – наголосив спеціаліст. – Я всім своїм клієнтам зауважую: «Ви тензіометри купили, поставили, перевіряєте?» Придбали всі, поставила половина, дивляться і підлаштовують полив одиниці».

Він зауважив, коли у квітні-травні йдуть дощі, краще в ці дні недовнести азот, ніж ще більше залити коріння й тим самим спричинити ще більший розвиток патогенів. Лохина дуже схильна до стресів, і якщо не дотримуватись цих примітивних правил, можна легко ввести рослину в стрес, а виводити потім не один рік. Якщо недодати азоту, а потім над нормами наганяти, за рік не вивести плантацію. 

«У клієнта 2023 року постраждав Спартан. Коли аналізували причини, то однією з основних причин було постійне перезволоження впродовж усього сезону-2022, яке вони помітили на тензіометрі, але не надали цьому значення. Нині дали рекомендації, як оздоровити коріння у 2024 році, але результату тепер треба чекати рік-два», – навів приклад Дмитро Гончарук.

Читайте також: Препарати проти шкідників лохини мають бути напоготові