Елеватор

Робота теплогенератора з теплообмінником є надійнішою

Робота теплогенератора з теплообмінником є надійнішою

Робота теплогенератора з теплообмінником є надійнішою, хоча і дещо дорожчим у розрізі початкових інвестицій.

Про це йдеться у статті The Ukrainian Farmer.

Зокрема, компанія TEFF пропонує кілька варіантів теплообмінників, які унеможливлюють контакт димових газів із харчовою продукцією. Наприклад, теплообмінник «повітря — повітря» максимально простий: тут гарячі димові гази нагрівають металеву поверхню, що обігрівається, яка з іншого боку віддає це тепло чистому повітрю, що спрямовується до сушарки. 

Теплообмінники «пар — повітря» та «олива — повітря» також можуть використовуватись з високим рівнем ефективності. Це особливо доречно там, де сушарки вже працюють з подібними системами, і потрібно тільки додати альтернативне джерело енергії. У компанії TEFF є приклади втілення подібних проєктів на двох олійних заводах (агрокорпорації «Крупець» і заводу «Потоки»), де сушарки Buhler оснащено паровими теплообмінниками. 

Нагадаємо, спалювання агровідходів для створення теплової енергії — це не лише економія бюджету підприємства, а й урок до свідомої взаємодії з нашою планетою. Також ми писали, що 7 млн тонн біомаси здатні замінити 3 млрд кубометрів газу. Раніше ми повідомляли, що вихрове спалювання біопалива є найбільш ефективним.