Елеватор

Загальні потужності зберігання ІМК становлять близько 560 тис. тонн

Загальні потужності зберігання ІМК становлять близько 560 тис. тонн

Загальні потужності зберігання ІМК становлять близько 560 тис. тонн.

Про це в інтерв’ю The Ukrainian Farmer розповів операційний директор компанії ІМК Олександр Вержиховський.

За його словами, всі сушильні комплекси на елеваторах компанії працюють або на газу, або на альтернативних джерелах палива – пелетах.

«Коли тільки розпочалась повномасштабна війна, під тимчасову окупацію потрапили Сумський та Чернігівський кластери, а також елеватор-стотисячник, який  розташований на північній межі Чернігова, постійно перебував під обстрілами окупантів. По об’єкту, який став для міста щитом, а його бомбосховище –  прихистком для сотень людей, було понад 60 прильотів різного калібру й різних видів озброєння», – розповів Олександр Вержиховський.

Операційний директор ІМК уточнив, що за словами фахівців елеватор врятувало від руйнування те, що всередині  було зерно, яке «гасило» ударну хвилю. «Коли ми зайшли туди після деокупації, по периметру через пробоїни від прильотів було розсипано кілька сотень тонн зерна. Проте за кілька місяців ми відновили елеватор, й він розпочав прийом озимої пшениці нового урожаю вже в липні 2022 року», – додав він.

Олександр Вержиховський уточнив, що компанія активно співпрацює з USAID щодо напрямку розширення експортних можливостей. У 2023 році ця організація надала ІМК грант у розмірі 2 млн доларів на техніку та обладнання для відновлення роботи складів підлогового зберігання, які не були механізованими.

«Завдяки отриманому від донорів обладнанню, зараз ці об’єкти вдалось залучити у логістичний ланцюжок», – підсумував він.

Нагадаємо, ІМК концентрується на вирощуванні сировини з її подальшою переробкою компаніями-партнерами.