Техніка

Pöttinger пропонує сталий і ресурсозберігаючий підхід у догляді за рослинами

У майбутньому в усьому світі необхідно буде використовувати ресурси більш цілеспрямовано та ефективніше. Тому компанія Pöttinger поєднала причіпний культиватор TERRIA з фронтальним бункером AMICO F solo для ресурсозберігаючої роботи. Обробіток ґрунту та одночасне внесення добрив можна провести лише за один прохід.

Про це йдеться у пресс-релізі виробника.

Метою комбінованого процесу є розпушення ґрунту та одночасне внесення добрив, оскільки вони найкраще поглинаються під час зароблення у ґрунт. Таким чином можна уникнути вимивання поживних речовин. Зокрема, їх дефіцит компенсується внесенням у різні шари ґрунту. Це сприяє кращому розвитку кореневої системи, що покращує ріст рослин і їх стійкість.

Культиватор TERRIA з обладнанням для внесення добрив можна використовувати як для стерньового обробітку, так і для глибокого розпушування. Велика відстань між лапами знаряддя забезпечує безпроблемне використання навіть на полях із великою кількістю органічної маси. Зароблення пожнивних решток і сидератів здійснюється за допомогою різних варіантів лап і крил. За потреби внесення добрив в різні горизонти ґрунту, можна проводити за допомогою різних точок випуску добрив. Усього можна налаштувати три глибини внесення.

Унесення у верхній шар (Top-placement). Вихідний отвір башмака для добрив встановлено повністю у верхній позиції. Це означає, що матеріал замішується на 0-5 см у верхньому шарі ґрунту. Точка випуску добрив знаходиться відразу за стійкою культиватора. Весною такий спосіб можна використовувати для внесення добрив під час передпосівного обробітку. Разом з тим втрати від емісії добрив запобігаються замішуванням добрив з грунтом.

Комбіноване внесення (Mixed-placement). З налаштуванням 50% матеріалу вгорі та 50% внизу, внесення добрив відбувається як в верхньому шарі, так і в нижньому шарах. Добриво розподіляється по всій робочій глибині. Такий підхід ідеальний для внесення фосфатно-компенсаційних добрив. Цей спосіб придатний для основного обробітку ґрунту восени з глибиною обробітку 15 см і більше.

Внесення у нижній шар (Down-placement). 100% матеріалу вноситься в нижній шар, а точка випуску знаходиться в нижній частині лапи. Це дозволяє закладати добрива на глибину до 35 см у нижній шар ґрунту. Завдяки цьому проводиться глибоке розпушування ґрунту. Бажано використовувати стабілізовані азотні добрива – це дозволяє уникнути втрат від емісії.

Раніше ми детальніше повідомляли про можливості нового фронтального бункера AMICO F від Pöttinger.