Овочі-Ягоди-Сад

Епіфітотія мілдью на винограді трапляється через рік

Останні 10 років мільдью в Україні розвивається як епіфітотія (аналог епідемії у людей) раз на два роки. Саме таким були сезони 2022-2023, у 2024-му ситуація може повторитись.

Про це у статті в журналі «Садівництво по-українськи» написала Людмила Баранець, кандидатка сільськогосподарських наук, співробітниця ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова».

«Мілдью знищує 50–100% урожаю поточного року та істотно зменшуючи продуктивність насаджень у наступні роки», – зазначила дослідниця.

Перші ознаки ураження (білі плями на нижньому боці листя) з’являються у кінці травня – на початку червня. Пік інфікування настає у першій-другій декаді червня. Хвороба інтенсивно розвивається протягом місяця, на кущах спостерігається значне ураження суцвіть. Подекуди мілдью знищує у виноградних масивах майже усі суцвіття.

«Ризик ураження мілдью особливо високий, якщо після теплої та вологої весни настає спекотне літо із частими зливами, – написала Людмила Баранець. – Ягоди найсильніше уражаються на початку росту, поки вони мають багато відкритих продихів. Пізніше, коли продихи на ягодах закриваються, інфекція проникає лише через плодоніжки. Уражені ягоди буріють й набувають грушоподібної форми. За високої вологості їх укриває спороношення гриба-збудника. Листя мілдью уражаються протягом усього вегетаційного періоду».

Читайте також: В Інституті Таїрова дали поради з догляду винограду