Овочі-Ягоди-Сад

В Інституті Таїрова дали поради з догляду винограду

В Інституті Таїрова дали поради з догляду винограду
Виноград Аліготе

Під час достигання врожаю винограду, через нестачу вологи, варто мінімізувати розпушування ґрунту, провести чеканку. Для контролю сисних шкідників, грибних хвороб провести захисні заходи за чіткого дотримання регламентів застосування  препаратів.

Про це повідомляється у довідці Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є. Таїрова»  про фітосанітарний стан винограду станом на 1 серпня 2022 року.

«У зв’язку з посушливими умовами з метою збереження і ефективного використання вологи, на виноградних насадженнях слід мінімізувати роботи з розпушування ґрунту. Культивації проводити на глибину не більше 6–8 см», – радять дослідники. 

Вони також зауважують, що на виноградниках плодоносного віку, на яких відсутні ознаки пошкодження листків хворобами, в першій декаді серпня необхідно провести чеканку пагонів. 

«Однак треба враховувати, що добрі результати чеканки проявляються на сильнорослих сортах, закладених на родючих ґрунтах та на зрошуваних ділянках. Не рекомендовано проводити чеканку на слаборослих сортах, на молодих неплодоносних або уражених грибними хворобами кущах», – наголошують науковці. 

У поточний період, окрім заходів контролю гронової листокрутки, в Інституті Таїрова просять звертати увагу на  наявність ушкоджень вегетативної маси кущів сисними шкідниками, в основному виноградним трипсом.

«У цей період  потрібно застосовувати інсектициди з коротким терміном очікування, наприклад Проклейм, р. г. (0,4 кг/га) у якого тривалість захисної дії становить понад три тижні, чого цілком достатньо для останньої інсектицидної обробки та надійного і повного контролю різних фітофагів, в тому числі й сисних», – радять учені. 

Вони зауважують, що варто продовжувати  спостереження за хворобами – мілдью та оїдіумом – та не нехтувати захисними заходами, хоча поки що через несприятливі  погодні умови мілдью не є такою великою проблемою, як минулого року.

«У серпні місяці серед хвороб, найбільш небезпечними є гнилі винограду.

Максимально ефективно знизити ймовірність масового зараження ягід винограду гнилями можливо при застосуванні таких препаратів, як Світч 62,5WG, в.г. (1,0 кг/га), Хорус 75WG, в.г. (0,5-0,7 кг/га), Тельдор, в.г. (1,5 кг/га), Топсін М 500, КС (1,0-1,5 л/га), Бесткур, РК (1,0-1,5 л/га), Натіво, в.г. (0,16-0,18 кг/га), Скала, к.с. (1,2-2,4 л/га), Квадріс (0,8 л/га) та ін», – наголошують учені.

Вони нагадують, що для отримання екологічно безпечної продукції необхідно дотримуватись регламентів застосування  препаратів та залежно від рівня їх токсичної дії, та використаного препарату, останню обробку на виноградниках слід  провести не пізніше, ніж за 7–14 та 25–30 діб до збору врожаю.

Читайте також: Виноградарі прогнозують зменшення урожайності