Овочі-Ягоди-Сад

В епіфітотійні роки в саду доцільні хімічні препарати

В епіфітотійні роки в саду доцільні хімічні препарати

Біопрепати менше забруднюють навколишнє середовище. Проте сучасний асортимент біологічних препаратів програє у кількісному відношенні хімічним пестицидам, і тому епіфітотійні роки доцільно все ж таки застосовувати хімпрепарати.

Про це в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи» розповідає науковець Інституту садівництва НААН України Світлана Градченко.

«Біологічні препарати успішно справляються з контролем поширення та розвитку шкідливих організмів, –  пише вона. – Проте необхідно при цьому враховувати епідеміологічну ситуацію, оскільки в епіфітотійні роки доцільно все ж таки застосовувати в насадженнях препарати хімічного походження».

Сьогодні системи захисту саду базуються на застосуванні переважно хімічних засобів, у зв’язку з чим посилюється небезпека забруднення оточуючого середовища. Нині розробляються і впроваджуються екологічно орієнтовані системи захисту рослин, спрямовані на скорочення застосування пестицидів. Вони дозволять не лише зберегти екологію, а й отримати високоякісну чисту продукцію.

Читайте також: Для подолання опіку фугніцид чергують з біобактеріцидом