Тваринництво

За фенотипом свиноматок поділяють на стандартних і пісних

Різні генетики свиней мають різну будову тіла, отже, й різні потреби під час відновлення кондиції.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Спеціалісти Cargill поділяють свиноматок на два фенотипи: стандартний і пісний. Щоб визначити фенотип, треба заміряти товщини шпику й живої ваги тварин перед постановкою на опорос і під час відлучення поросят.

Стандартний фенотип характеризується відносно високою товщиною шпику перед опоросом ‒18-20 мм, і значною його втратою в період лактації ‒ 4 мм і більше. З тим втрата живої ваги може бути незначною ‒ до 15 кг (слід ураховувати масу плодів із плацентою ‒ в середньому близько 20 кг).

Свиноматки стандартного генотипу помірно споживають корм під час лактації ‒ в середньому 5-7 кг на добу. Тварини швидко відновлюють жировий запас після відлучення, за збільшеної годівлі є загроза ожиріння.

Пісний фенотип відрізняється низькою здатністю накопичувати і втрачати жирову тканину. Свиноматки заходять на опорос із шпиком у точці Р2 завтовшки 14-16 мм, і за період лактації втрачають близько 2-3 мм, але втрати живої ваги можуть бути до 18 кг і більше.

Свиноматки пісного генотипу мають високий апетит під час лактації ‒ до 8-9 кг на добу, а також характеризуються високою багатоплідністю ‒ 16 поросят і більше. Їхній жировий запас перед опоросом обмежений, завдяки чому активніше використовуються і мобілізуються м’язи для продукування молока. В результаті в період лактації досить відчутно втрачається вага. Проте свиноматки цього фенотипу мають високий потенціал відновлення м’язової тканини після відлучення поросят за відповідної програми годівлі.

Нагадаємо, свиноматка потребує різних рівнів поживних речовин корму в різні періоди.