Тваринництво

«Ґудвеллі Україна» планує розширення

«Ґудвеллі Україна» планує розширення

Компанія «Ґудвеллі Україна» планує дещо розширитися, збільшити поголів’я на наявних комплексах дорощування, а також на відгодівельниках.

Про це в інтерв’ю журнал The Ukrainian Farmer повідомив територіальний керівник виробництва «Ґудвеллі Україна» Сергій Генсецький.

Також він додав, що 2023 рік у фінансовому плані був гарним для компанії.

«Чимало господарств в Україні збільшили поголів’я свиноматок, але ринок потроху перенасичується. Водночас кількість населення зменшується, тож споживання свинини впало, ‒ зауважив Сергій Генсецький. ‒ Тому ми не робили ставку на збільшення маточного стада. Натомість більше інвестували в зменшення собівартості виробництва: ставили економні двигуни для системи вентиляції, утеплювали приміщення тощо».

Через удари ворога по енергетичній інфраструктурі торік виробництво подорожчало, оскільки користувалися генераторами, коли не було електрики.

«Наприклад, генератор на комбікормовому заводі має потужність 1,2 МВт, що автоматично підняло вартість виготовлення кормів. Утім, ціна на свинину тоді була високою, тож це було прийнятно, ‒ зазначив Сергій Генсецький. ‒ Однак ми розуміємо: настане час, коли ринок перенасититься свининою, і виробництво може стати збитковим. Ми це відчуваємо, попри те, що ціна на живець свиней трохи підвищується, але ми не можемо підняти ціну до колишнього рівня. Гадаю, в другій половині року вже не буде зростання ринку».

Довідка

«Ґудвеллі Україна» реалізує живих свиней вагою 115 кг здебільшого для західного регіону і частково поросят вагою 20 кг.