Тваринництво

Який підхід до запліднення свиней практикує «Насташка»

Який підхід до запліднення свиней практикує «Насташка»

АПК «Насташка» не запліднює молодих свинок – лише повністю сформованих, віком від 240, а то й 260 днів, яка має запас жиру і вагу понад 160 кг.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів заступник директора з виробництва – головний технолог підприємства Валерій Пономаренко.

«Побачили, що такі тварини приводять більше поросят і краще їх годують», – пояснив він таке рішення.

У господарстві пробували й маткове запліднення. Та цей спосіб потребує більше уваги, більшої роботи з персоналом та здорожує весь процес, зауважив Валерій Пономаренко.  

«До того ж цей метод працює краще, коли групи тварин на запліднення невеликі – 10-30 голів на тиждень, а також коли треба підвищити показник кількості народжених поросят на свиноматку», – зазначив він.

Зважаючи на те, що данська генетика має неймовірно високі показники народжуваності, нині практикують звичайне штучне запліднення.

На різних майданчиках процеси запліднення різняться. У Колодистому Черкаської області весь цикл – через індивідуальний станок.

«Рано чи пізно доведеться від того відмовлятися, бо Європа так не працює з огляду на умови утримання тварин, – підкреслив Валерій Пономаренко. – У Насташці на Київщині, де групове утримання тварин, усе влаштовано дещо інакше. Тут у літню спеку робота персоналу триває з 5:00 до 14:00 – тоді тварини спокійніші, краще видно прояви охоти та й показник запліднення кращий, коли запліднювати тварину зранку».

За його словами, на чистопородних тваринах має бути чіткий облік: кого і ким запліднили.

«Для отримання трипородного гібрида ми змішуємо сперму кнурів у межах однієї породи – вона дає кращий результат: вищий відсоток запліднення і більше новонароджених поросят», – зазначив Валерій Пономаренко.  

Як повідомлялося, трансплантація ембріонів – близьке майбутнє свинарства.

Довідка

АПК «Насташка» працює з данською генетикою свиней Данбред. Має два репродуктори та відгодівельний майданчик у Київській і Черкаській областях. Загальне маточне поголів’я налічує 2,7 тис. голів.