Тваринництво

Якщо свиноматка не загине від септичного шоку, її продуктивність все одно знизиться

Якщо свиноматка не загине від септичного шоку, її продуктивність все одно знизиться

У невеликих кількостях ендотоксини можуть позитивно стимулювати імунну систему свиней – це з одного боку. З іншого, вони беруть участь у розвитку таких важких процесів, як синдром мастит-метрит-агалактія (MMA), або септичний шок, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Комплекс MMA у свиноматок з’являється після опоросу – від 12 годин до трьох днів.

У перинатальну фазу для підтримання лактації відбувається масивний катаболізм жиру. Свиноматки часто страждають на закрепи, що підвищує проникність кишкової стінки, до того ж бактерії й ендотоксини потрапляють у кров. Іншим джерелом ендотоксинів можуть бути молочні залози.

Ендотоксини можуть спровокувати ендокринну дисфункцію – підвищення рівня кортизолу, зниження простагландин F2α, пролактину, окситоцину.

Тварини, які страждають від ендотоксемії, зазнають важких метаболічних дисфункцій. Якщо вони не загинуть від септичного шоку, вони матимуть знижені показники продуктивності.

Ба більше, існує великий ризик імуносупресії через надмірну швидкість імунної відповіді. Запобігти цьому сценарію допомагають ефективні засоби, що пом’якшують шкідливий вплив ендотоксинів.