Тваринництво

Свиноматок, яким не допомагає лікування синдрому ММА, вибраковують

У деяких свиноматок на другий-третій день після опоросу в усіх сосках зменшується чи зовсім припиняється виділення молока. 

Найчастіше це спостерігають через запалення (мастит) часток вимені внаслідок затримання в залозистій тканині залишків не виссаного молока, бактеріального забруднення, простуди чи механічного травмування залози. 

У деяких випадках причиною зниження молочності чи повного припинення молоковиділення з усіх часток вимені є захворювання свині на синдром ММА. Причиною цього можуть бути бактерії, різні стресові чинники й запальні процеси через затримання не виссаного молока в молочній залозі та часточок посліду в матці. 

Синдром ММА найчастіше спостерігають у надто ожирілих старих і дуже вгодованих молодих свиноматок у господарствах, які допускають цілорічне безвигульне утримання свиней і біологічно неповноцінний концентратний тип годівлі. 

Хворим свиноматкам багаторазово (з годинною перервою) ін’єктують окситоцин і одночасно систематично спонукають до годівлі поросят. 

Коли лікувальні заходи не допомагають, таких тварин вибраковують, бо під час наступних опоросів вони залишаються слабкими. 

На життєздатності новонароджених поросят позначаються не лише умови годівлі свиноматки, а й перенесені нею занепокоєння, хвилювання, страх. Сильні потрясіння, навіть за найсприятливіших умов годівлі, можуть викликати аборт та інші патологічні явища.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!