Тваринництво

Які альтернативи у багаторівневих вольєрів для утримання курей-несучок

Які альтернативи у багаторівневих вольєрів для утримання курей-несучок

У багаторівневих вольєрів для утримання курей-несучок є дві основні альтернативи – підлогові та комбіновані системи, пише журнал «Наше птахівництво».

Підлогові системи часто вибирають для пташників із низькими стелями або обмеженим простором. Деякі птахівники вважають, що ці системи забезпечують найбільший добробут птиці. Ще один їхній плюс – менші капітальні витрати.

Однак багаторівневі вольєри передбачають значно більшу щільність посадки птиці без шкоди для добробуту птиці. Крім того, розроблено низькопрофільні конфігурації, які дають змогу використовувати їх у невисоких пташниках.

Комбіновані системи нагадують звичайні кліткові батареї, дверцята в яких можуть встановлюватися або зніматися залежно від виробничої потреби. Як і звичайні кліткові батареї, комбісистеми мають гнізда, корм і воду на кожному рівні, аби зменшити необхідність переміщення птахів.

Комбіновані системи можуть використовуватися як звичайні кліткові батареї, коли дверцята зачинені, і подібно до систем багатоярусної підлоги, коли дверцята відчинені.

До переваг конструкції можна віднести менші витрати на обладнання, скорочення споживання корму через менший рух птиці.

Серед недоліків комбінованих систем утримання – якість яєць. Такі конструкції потребують більшої кількості транспортерів збирання яєць у місцях, де зазвичай збирається бруд, пил та інші забруднення. Також комбінована конструкція часто незбалансовано розподіляє яйця.

Випробування також показали, що за комбінованих систем отримують на 10-30% менше яєць сорту А на птицю за весь загальний цикл виробництва, ніж за багаторівневих вольєрів.

Та чи не найбільша проблема комбінованих систем утримання курей-несучок – сприйняття їх громадськістю. Ці системи подібні до традиційних кліткових, хоча позиціонуються як некліткові. Через це багато торговельних мереж і закладів громадського харчування віддають перевагу виробникам, які застосовують багаторівневі вольєри. Тільки через цю причину багато європейських виробників відмовляється сьогодні від комбінованих систем утримання несучок.

Як повідомлялося, цикл несучості подовжується, коли яйця невеликого і середнього розміру.