Тваринництво

Як формують раціони для дорослих курей-несучок

За вмістом основних поживних речовин раціон курей батьківського та промислового стада майже не відрізняється. Основними джерелами енергії в обох випадках є зерно злаків (кукурудза, пшениця, ячмінь, овес, сорго) та кормові жири. М’ясо-кісткове, пір’яне борошно, шрот доцільно згодовувати тільки поголів’ю промислового стада.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Для здешевлення виробничого процесу отримання яєць для дорослого поголів’я бажано застосовувати двофазну програму годівлі з урахуванням продуктивності. У першу фазу (ранньопродуктивний період, починаючи з 2-5% яйценосності й до 42 тижнів) згодовують високопоживні та висококалорійні кормосуміші, бо в цей період птиця ще росте, нарощується маса яєць, яйценосність.

З настанням другої фази (від 43-го тижня життя й старше) в раціоні знижують уміст протеїну незамінних амінокислот (лізину й метіоніну), лінолевої кислоти, бо птиця припиняє ріст і досягає максимальних вагових показників знесених яєць. Для підвищення міцності шкаралупи в раціонах збільшують рівень кальцію та знижують – фосфору.

З фізіологічного боку для курей-несучок найважчими є початок і пік яєчної продуктивності. Добову даванку корму підвищують на 2-3 г на тиждень з урахуванням майбутньої продуктивності, тобто застосовують схему авансованої годівлі.

Коли кури-несучки досягають 50% інтенсивності яйценосності, їм згодовують 105-110 г корму на добу протягом 10-12 тижнів, а за досягнення піка яйценосності – 120-125 г ще 10-12 тижнів, щоб не знизити її. Поступове падіння продуктивності розпочинається після 42 тижнів. Відтоді потрібно поступово зменшувати добову даванку корму з розрахунку 105-118 г на голову.

Як повідомлялося, емульгатори зниженню вартості корму для курей-несучок.