Тваринництво

Визначено чинники, що призводять до обгризання хвостів у свиней

Кусання хвостів свинями вважається ненормальною поведінкою, спричиненою стресом, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Основними ризиками є незбалансоване харчування, поганий мікроклімат у приміщенні, скупчення великої кількості тварин біля годівниць, а також відсутність спеціальних іграшок.

Найпоширеніший профілактичний метод боротьби з обгризанням хвостів – їхнє купірування, попри те, що заборону на цю процедуру ЄС ухвалив ще 2001 року.

Як показує практика, відмова від купірування хвостів без зміни умов утримання призводить до негативніших наслідків для здоров’я тварин. Підтверджують це і результати дослідження, яке провели вчені Університету штату Міннесота.

З’ясувалося, що відсоток свиней, які були відібрані для реалізації за повну вартість, був нижчим серед свиней із некупіруваними хвостами. До того ж потерпілі свині мали менший середньодобовий приріст ваги у віці 17-21 тижнів, як порівняти з іншими тваринами.

У ході дослідження спостерігали підвищення концентрації білка та IgG у плазмі крові постраждалих свиней протягом п’яти днів після ушкодження хвостів. Це – ознаки запалення, що свідчить про те, що обгризання хвостів можуть спричинити запалення, абсцеси туші, що надалі веде до її списання.

Експеримент підтвердив, що серед свиней з обрізаними хвостами було менше тварин із серйозними ушкодженням хвоста, як порівняти зі свинями з необрізаними хвостами. Дослідники визначили чинники, що призводять до спалахів обгризання хвоста. Серед них – ґратчаста підлога, відсутність іграшок і скупчення тварин біля годівниці.