Тваринництво

Система керування фермою дозволяє оцінити ефективність роботи дояра і технолога

Система керування фермою дозволяє оцінити ефективність роботи дояра і технолога

Упровадження на фермі комплексної системи керування фермою DeLaval DelPro дозволяє відстежувати виробництво молока кожною коровою за багатьма параметрами й аналізувати їх, а за окремими параметрами оцінити результативність працівників ферми.

Про це AgroTimes розповів Артур Іджиян, менеджер категорії продуктів «Супутні товари» компанії «ДеЛаваль» в Україні, Білорусі та Молдові.

Так, якщо корова дала менше молока проти очікуваного результату – це сигнал для перевірки споживання корму та стану здоров’я тварини.

Такі дані, як швидкість молоковіддачі та кількість видоєного молока у відсотках за перші дві хвилини доїння свідчать про ефективність роботи конкретного дояра чи доїльної бригади.

«Окситоцин, що виділяється в корови завдяки стимулюванню її перед доїнням, відіграє дуже важливу роль, – пояснив Артур Іджиян. – Завдання дояра – зробити все, щоб корова віддала понад 50% молока за перші дві хвилини доїння».

Швидкість доїння особливо важлива на великих молочнотоварних фермах, де час доїння є критичною точкою: якщо корови дояться повільніше, то менше часу лишається на промивання системи.

До програми керування DelPro входить менеджмент основних видів діяльності на фермі: доїння, здоров’я, годівля, репродуктивність і ефективність стада.