Тваринництво

Синтетичні емульгатори позитивно впливають на ріст відлучених поросят

Синтетичні емульгатори позитивно впливають на ріст відлучених поросят

Застосування емульгаторів особливо актуальне за високого вмісту жиру в раціонах свиней на дорощуванні та відгодівлі, для поросят у період стресу, коли спостерігається зниження секреції ферменту, та для лактуючих свиноматок.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

У нормі здорова свиноматка має виробляти до 1 кг жовчі на добу. Про неправильну секрецію жовчі свідчить в’язка консистенція фекалій у поросят, закреп – у свиноматок.

Учені з’ясували, що активність ліпази у підшлунковій залозі поросят різко знижується в перший тиждень після відлучення – це пов’язано зі стресом. Жирні кислоти гірше всмоктуються у молодняку свиней, ніж у дорослих, через нездатність печінки виробляти достатньо жовчі для їх розщеплення. Тому протягом кількох тижнів після відлучення поросят спостерігається низька ефективність перетравлення та засвоєння жиру з раціонів, що містять кукурудзяну олію, свинячий або яловичий жир.

Встановлено, що активність ліпази підшлункової залози у поросят досягає максимуму між третім і п’ятим тижнями життя. Раніше молодняк не може добувати максимум доступної енергії з раціону. Неперетравлений жир, що виділяється з фекаліями (стеаторея), робить гній липким, його важко зчищати з підлоги, що, своєю чергою, може створити проблеми з гігієною.

Неперетравлений жир, що проходить через тонкий кишківник у товстий, також може порушити ферментацію в товстому кишківнику та негативно впливає на продуктивність.

Дослідження на відлучених поросятах показали вірогідний вплив екзогенних емульгаторів на збільшення перетравності жиру на тлі низького синтезу жовчних кислот у печінці, спричиненого стресом і віковими особливостями. Інші дані свідчать, що раціони з синтетичними емульгаторами позитивно впливали на показники росту та засвоюваність поживних речовин у поросят на відгодівлі та лактуючих свиноматок.