Тваринництво

Поросят починають готувати до відлучення з 4-5-го дня від народження

Поросят починають готувати до відлучення з 4-5-го дня від народження

Щоб поросята-сисуни швидко й безболісно пережили період відлучення, їх потрібно підготувати до цього. Серед низки заходів провідне місце відведено годівлі, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Для цього періоду розроблено спеціальний рецепт комбікорму, проте вартість його досить велика.

Кількість енергії, органічних, мінеральних і біологічно активних речовин ‒ ще не все, на що варто звертати увагу. Носії цих речовин мають не менше значення. Особливо треба зауважити на протеїн кормів ‒ він має бути легкодоступним. Наприклад, протеїн сухого молока.

Водночас є потреба привчання молодого організму до перетравлення білків рослинного походження. Тому виробники комбікормів дуже часто застосовують екструдування зернових компонентів кормосуміші. І поросятам це лише на користь.

Окрім валового вмісту протеїну, надважливо дотримуватися рекомендованого рівня критичних амінокислот.

Ще один підводний камінь ‒ джерела мікроелементів: поросятам-сисунам бажано згодовувати їхні органічні форми.

У підсисний період поросятам потрібно додавати до складу комбікорму ароматичні та смакові добавки, ферменти, підкислювачі, пробіотики, сорбенти, антиоксиданти. Всі ці добавки допомагають організму поросяти швидше подолати наслідки стресу після відлучення, хоча й суттєво збільшують вартість комбікорму.

Починати підготовку поросят до відлучення потрібно з 4-5-го дня після народження. Це дасть змогу уникнути значної частини захворювань поросят ще в підсисний період.

Якщо ж заощадити на комбікормі для поросят-сисунів, можна отримати не лише до 25% смертності тварин під час відлучення, а ще й мінімум 10 додаткових днів до періоду відгодівлі тих свиней, що виживуть.

Також слід підрахувати витрати на антибіотики й інші ветеринарні препарати й заходи, до яких доведеться вдаватися під час лікування щойно відлучених поросят.

Раніше ми писали, які пробіотики підходять поросятам-відлученцям.