Тваринництво

Які пробіотики підходять поросятам-відлученцям

Поросятам-відлученцям підходять усі типи пробіотиків, що запобігають або знижують діарею, регулюють мікробний баланс, підвищують засвоюваність поживних речовин і споживання корму. В результаті це поліпшує ріст, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Лактобактерії, бацили, дріжджі та їхні метаболіти (органічні кислоти, олігосахарид маннану та b-глюкан клітинної стінки дріжджів тощо) діють на імунітет кишківника поросят-відлученців як активатори імунітету, що можуть запускати проліферацію й диференціювання Т- і В-лімфоцитів, а також стимулювати секрецію низки цитокінів і генерувати низку імунних реакцій.

Пробіотики на основі біфідобактерій можуть підвищувати проникність ентероцитів у період відлучення, що підвищує ризик сепсису.

Ентерококові препарати можуть чинити імуносупресивну дію на організм. Цей ефект не має несприятливих наслідків у здоровому контексті. Водночас за потреби швидкої гуморальної відповіді активація імунітету менш ефективна, отже, також була б шкідливою у разі захворювання.

Понад 80% наукових публікацій свідчать про позитивний вплив пробіотиків на бактеріальних збудників травного тракту поросят-відлученців, проте у 20% досліджень результатів щодо впливу на перебіг захворювання не виявлено.

Європейський орган безпеки харчових продуктів пропонує розглядати пробіотики як зоотехнічні добавки, що належать до підсилювачів засвоюваності чи стабілізаторів кишкової флори. Іншими словами, не варто чекати від пробіотика таких ефектів, що й від антибіотика, але доцільно поєднувати їх із іншими кормами та/чи стратегіями керування з ціліснішим підходом.

Як повідомлялося, пробіотики не впливають на якісні характеристики комбікорму.