Тваринництво

Порося починає виробляти антитіла лише через 2-3 тижні після народження

Отримання достатньої кількості молозива в перші години життя поросят має вирішальне значення для їхнього здорового розвитку.

Поросята, на відміну від людей і деяких тварин, не мають вродженого пасивного імунітету. Набуття його можливе лише з отриманням молозива в перші години життя. Як єдине зовнішнє джерело енергії після народження молозиво важливо для терморегуляції та росту поросят.

Основна функція молозива – передача антитіл від свиноматки до новонародженого поросяти, при цьому молозиво є джерелом життєво важливої ​​енергії. Порося, яке не отримало достатньої кількості молозива, схильне до раннього зараження та вищого ризику падежу.

Поросята народжуються без імунного захисту, тому що плацента свиноматки не пропускає імуноглобуліни. Антитіла, які надходять від свиноматки з молозивом, засвоюються через стінку кишечника.

Та абсорбційна здатність кишкового бар’єру обмежена часом. Через 12 годин після народження колостральні антитіла більше не можуть проходити через стінку кишечника і перетравлюються, як звичайний протеїн.

У новонароджених поросят мало шансів на виживання без швидкого прийому материнського молозива як захисту від патогенів. Тільки через два-три тижні після народження порося набуває здатність виробляти власні антитіла – активний імунітет.

Підтримати імунітет і здоровий розвиток поросят допоможуть продукти компанії Biochem Piglet Protector®, Bimulac® Pre та інших, які містять високоякісне коров’яче молозиво.