Тваринництво

«Українська вольниця» спрямовує на вакцинацію свиней 75% ветеринарних витрат

Компанія «Українська вольниця» (Чернігівська область) щоквартально проводить санацію свиноматок антибактеріальними препаратами від гемофільозного полісерозиту свиней, актинобацильозної плевропневмонії, колібактеріозу. Раз на квартал профілактує репродуктивні захворювання.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний лікар ветеринарної медицини і за сумісництвом головний технолог «Української вольниці» Роман Мусійко.

«Оскільки наше підприємство молоде, ми не маємо серйозних захворювань, ‒ зауважив він. ‒ У нас дуже хороша репутація щодо статусу здоров’я поголів’я, маємо всі відповідні сертифікати».

Роман Мусійко додав, що господарство не економить на ветеринарії й багато вкладає в біобезпеку.

«Коли народжується багато поросят, дуже важливо виробити колостральний імунітет, тому 75% ветеринарної витратної частини підприємства спрямовується на вакцинацію, адже краще профілактувати, ніж лікувати», ‒ переконаний він.

Поросятам уводять антибактеріальні препарати тільки на відлученні, комбінуючи з імуностимуляторами. Це ‒ відмінна комбінація, що допомагає зберегти тварин в особливо складний період життя, зауважив Роман Мусійко. Надалі бактеріальні препарати не застосовують.

Нагадаємо, в поросят, які народжуються останніми, ‒ нижчі показники імуноглобулінів.

Довідка

«Українська вольниця» входить до ТОВ «Чернігівська м’ясна компанія» й із 2019 року спеціалізується на виробництві товарних поросят. Має близько 900 високопродуктивних свиноматок: середній цикл стада ‒ 2,29 опоросу, річний показник ‒ 17,8 поросяти, відлучених ‒ 15,8 поросяти на гніздо. Середньодобові прирости становлять понад 1 кг, вихід м’яса ‒ 76%.