Тваринництво

Поліпшення стану кігтів свиноматок знижує відсоток кульгавих тварин

Свиноматки на третьому-п’ятому опоросах ‒ найпродуктивніші в стаді: вони дають більшу кількість відлучених поросят із більшою вагою, як порівняти з молодшими «колегами». Для збільшення кількості зрілих свиноматок необхідно мінімізувати їх передчасне вибракування, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Кульгавість входить до трійки основних причин, через які свиноматок рано вилучають зі стада. Згідно з даними нещодавнього дослідження, проведеного в Данії, 60-70% евтаназованих свиноматок були кульгавими і через це вилучалися зі стада.

Кульгавість у свиноматок може мати різні причини, зокрема ураження кігтів, проблеми з суглобами й кістками (остеохондроз), що становить особливу небезпеку для молодих свиноматок, а також так звана інфекційна кульгавість, спричинена патогенними бактеріями.

Та не кожне ураження кігтів призводить до кульгавості: доведено, що свиноматки з ураженням п’яти, стінки й білої лінії вище від середнього рівня більш схильні до кульгавості.

Після виявлення причин, що призводять до цих уражень кігтів свиноматок можна вжити корегувальних заходів. Доведено, що поліпшення стану кігтів зменшує кількість кульгавих свиноматок. А це, своєю чергою, подовжує тривалість їхнього життя і підвищує продуктивність стада.

Як повідомлялося, кульгаві свиноматки чавлять більше поросят у станку.