Тваринництво

Оброблення інкубаційних яєць гіпохлоритом натрію знижує смертність ембріонів

Оброблення яєць розчином гіпохлориту натрію концентрацією 0,6% у другій половині інкубації найефективніше знижує ембріональну смертність. Крім того, підвищує виводимість яєць і вихід кондиційного молодняку.

Про це свідчать результати інкубації яєць кросу Arbor Acres, пише журнал «Наше птахівництво».

Так, виводимість яєць у групах, оброблених розчинами соляної кислоти та гіпохлориту натрію, становила 92,8% та 91,6% відповідно, що на 1,9% (Р≤0,001) та 0,7% (Р≤0,001) вище, ніж у контрольній групі.

У групі, обробленій розчином оцтової кислоти, виводимість була 91,4%, що на 0,5% більше, як порівняти з контролем.

Розтин відходів інкубації яєць курей цього кросу продемонстрував, що найменша кількість задохликів була у групі, обробленій розчином гіпохлориту натрію.

Хоча оброблення розчинами соляної й оцтової кислот підвищує виводимість яєць, їх використання на виробництві недоцільне, бо спричиняє корозію металевих частин інкубаційної шафи, через що скорочуються терміни використання обладнання.

Оброблення яєць проводять безпосередньо в інкубаційній шафі методом зрошення. Точний термін встановлюється індивідуально залежно від породи й напряму продуктивності птиці.

Використання цього технологічного прийому дозволяє за рахунок збільшення проникності шкаралупи підвищити виводимість яєць на 1-4%, вихід кондиційного молодняку – на 1,6%. Окрім цього, мікробне обсіменіння поверхні шкаралупи протягом двох днів після оброблення в середньому знижується на 87,5%, що позитивно впливає на результати інкубації.

Як повідомлялося, окислення білків може бути однією з причин ранньої смертності зародків птиці.