Тваринництво

Найефективніші практики профілактики кокцидіозу

Найефективніші практики профілактики кокцидіозу

Кокцидіоз у птиці набагато важливіше не допустити, ніж лікувати. Основним засобом профілактики кокцидіозу у бройлерів є кокцидіостатики. Однак нині кокцидії здатні адаптуватися до будь-якого відомого кокцидіостатика, що спричиняє зниження ефективності хіміопрофілактики.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Практично всі виділені з птахогосподарств культури кокцидій мають той чи інший рівень набутої резистентності до різних кокцидіостатиків. Зважаючи на те, що пошук нових оригінальних кокцидіостатиків практично припинено й останні три десятки років їхній ринок не оновлюють, може статися, що в конкретному птахогосподарстві циркулюватимуть кокцидії, адаптовані до всіх наявних препаратів.

Тому, щоб ефективно профілактикувати кокцидіоз, важливо використовувати всілякі способи для збільшення інтервалу розвитку адаптації кокцидій до застосовуваних препаратів. Для цього зазвичай проводять ротацію використовуваних препаратів.

Також ефективним може бути чергування хіміопрофілактики з профілактикою за допомогою вакцинації птиці. Ще можна використовувати комбіновані препарати – кокцидіостатики з різним механізмом дії, оскільки до таких препаратів кокцидії адаптуються повільніше, ніж до їхніх складових, та виявляють ширший спектр дії на паразита.

На Міжнародному практичному форумі Poultry Farming огляд найдієвіших способів боротьби з кокцидіозом та запобігання цій хворобі представить Микола Жила, д-р ветеринарних наук, завідувач лабораторією клініко-біологічних досліджень ДНДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок.

Форум відбудеться 24-25 червня у Львові. Про детальну програму й умови участі можна дізнатися тут.