Тваринництво

L-карнітин покращує стан здоров’я свиноматки і потенціал поросят

L-карнітин покращує стан здоров’я свиноматки і потенціал поросят

За останні роки генетичний потенціал свиней значно зріс, тому їхні потреби в L-карнітині не покриваються з кормом і шляхом біосинтезу. Відтак назріла потреба додаткового введення L-карнітину з кормом, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Головна функція L-карнітину – участь в енергетичному метаболізмі: він транспортує вільні жирні кислоти в мітохондрії для використання їх як джерело енергії. Крім того, L-карнітин відповідає за буферизацію цих жирних кислот в періоди, коли їх надходження перевищує здатність мітохондрій засвоювати їх.

На ринку представлено L-карнітин у формах, що відрізняються за вмістом та рівнем біодоступності.

Уведення L-карнітину в корм свиноматок не лише покращує стан здоров’я чи показник відтворення, а й впливає на потенціал поросят: однорідність поголів’я, життєздатність маси гнізда та прирости. Це підтвердили досліди Державного університету Канзасу (США). Згодовування L-карнітину в період поросності свиноматок вплинуло на вагу новонароджених і відлучених поросят, а також сприяло збільшенню загальної ваги гнізда на опоросі та відлученні.

Додавання продукту в період лактації знижує метаболічні навантаження, рівень кетонових тіл, зменшує інтервал відлучення до еструсу, збільшує кількість циклів на рік, а також покращує терморегуляцію організму.

Споживання L-карнітину поросятами та свинями на відгодівлі сприяє кращому росту, зменшенню жирової тканини. У кнурів при цьому збільшується кількість спермодоз.