Тваринництво

Колорсексинг слід постійно підтримувати селекційними методами

Одним із найпрогресивніших методів сексування птиці є колорсексинг, коли стать визначають за забарвленням пуху. Колорсексинг слід постійно підтримувати селекційними методами, пише журнал «Наше птахівництво».

У курей відомо 33 гени, мутантні алелі яких впливають на забарвлення самого пера або малюнок оперення всієї птиці. В домашніх курей із різноманітним забарвленням оперення для фенотипування з маркування статі добових курчат найчастіше використовують альтернативні ознаки забарвлення пухового покрову, умовлені локусами S і B. Аутосексинг молодняку за системами алелів S-s та B-b набув назви колорсексинг.

Для отримання гібридних колорсексних курчат домінантний алель завжди має привноситися в схрещування гемізиготними самицями, а рецесивний – гомозиготними самцями. Для цього схрещують золотаво-коричневих півнів (s/s) зі сріблясто-білими курми (S/–). Інший варіант – схрещування однотонних (не смугастих) півнів (b/b) будь-якого забарвлення з чорно-смугастими самицями (B/–).

У першому випадку внаслідок успадкування хрест-навхрест добові гідридні півники (S/s) мають блідо-жовтий, а курочки (s/–) – золотаво-коричневий пух. У другому варіанті схрещування курчата виводяться чорні, однак у півників (В/b), на відміну від курочок (b/–) на потилиці є біла пляма.

Величезним плюсом цього методу є те, що у визначенні статі курчат за забарвленням пуху відсутні будь-які обмеження, пов’язані з віком.

Як повідомлялося, японський метод визначення статі найкраще заточений на добових курчат. Точність гормонального методу визначення статі курчат сягає 98,5%.