Тваринництво

Точність гормонального методу визначення статі курчат сягає 98,5%

Точність гормонального методу визначення статі курчат сягає 98,5%

У Лейпцизькому університеті створили спеціальний біомаркер для ендокринологічної ідентифікації статі курчат в інкубаційному яйці. Компанія Seleggt за підтримки уряду Німеччини розвинула це фундаментальне дослідження, розробила технологічний процес сортування яєць та відповідне обладнання. Його пропонують до впровадження в Німеччині та інших країнах.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Технологічний процес Seleggt передбачає виймання з інкубатора яєць на 9-й день інкубації. Спочатку датчик перевіряє, запліднені вони чи ні. Далі, як і у процесі In Ovo, в усіх запліднених яйцях лазери просвердлюють тонкий отвір діаметром 0,3 мм у шкаралупі, з якого витягують невелику кількість алантоїсної рідини. Її розміщують у запатентований біомаркер зовні інкубаційного яйця. Алантоїсна рідина інкубаційного яйця, з якого мають вилупитися самки, містить сульфат естрону – жіночий гормон. Маркер реагує на сульфат естрону й змінює колір, як у тесті на вагітність: синій – у самців і білий – у самочок.

Чоловічі інкубаційні яйця переробляють на корм, а жіночі повертають до інкубатору.

Нині тривалість визначення статі в розрахунку на одне яйце становить приблизно 1 с, та надалі розробники обіцяють її значно зменшити.

Точність методу становить близько 98,5%. У результаті на 21-й день інкубації вилуплюються тільки самки. Коли вони виростають, отримані від них яйця продають під маркою Respeggt, що означає, що їх отримано без умертвіння півників.

Ціна таких яєць на кілька євроцентів більша, ніж звичайних. Їх продають у супермаркетах Німеччини, Франції, Нідерландів і Швейцарії.

Як повідомлялося, технологія Hypereye визначає стать курчат перед інкубацією.