Тваринництво

Інфекційну анемію курчат профілактують двома способами

Існує два способи профілактики інфекційної анемії курчат (ІАК), пише журнал «Наше птахівництво».

Перший передбачає створення високого рівня материнських антитіл до вірусу ІАК шляхом вакцинації ремонтного молодняку, як це робиться за інфекційної бурсальної хвороби.

Другий спосіб – використання живих вакцин. Вакцинацію проводять живою вакциною на ремонтному молодняку. Першу комерційну живу вакцину запропонувала одна з німецьких компаній, її застосовують із питною водою у 13-15-тижневому віці ремонтного молодняку. Отриманий від щеплених батьків молодняк мав захист за експериментального зараження вірусом ІАК і за вирощування у природних умовах.

Для використання у племінних і товарних птахівничих господарствах яєчного напряму спрямованості для профілактики ІАК розроблено культуральну вірусвакцину. Птиці роблять щеплення підшкірно, внутрішньом’язово або у перетинку крила з 6-тижневого віку, але не пізніше ніж за 3-4 тижні до початку яйцекладки.

Багато фахівців не рекомендують вакцинацію ремонтного молодняку за наявності антитіл до вірусу ІАК у результаті природного зараження. Для попередження інфекції пропонують визначати імунний статус птиці за 1-1,5 місяця до початку яйцекладки, і у разі відсутності антитіл проводити вакцинацію проти інфекційної анемії.

Ще одну імпортну інактивовану вакцину проти ІАК застосовують для щеплення птиці батьківського стада, потомство якої набувало захист до патогенного вірусу ІАК до 30-добового віку. Застосування цієї вакцини у птахогосподарствах засвідчило її ефективність і безпеку. Однак накопичити вірусутримувальну рідину в культурі клітин із високими титрами не вдається, що призводить до різкого подорожчання препарату.

Оскільки коінфекція з вірусом інфекційної бурсальної хвороби посилює патогенність вірусів ІАК, профілактика хвороби Гамборо є невіддільною частиною будь-яких профілактичних заходів щодо ІАК-інфекції.

Нагадаємо, ІАК часто протікає безсимптомно.