Тваринництво

Інфекційну бурсальну хворобу слід диференціювати від інших захворювань

Інфекційну бурсальну хворобу слід диференціювати від інших захворювань

Діагноз інфекційної бурсальної хвороби встановлюють на підставі епізоотологічних даних, вивчення особливостей хвороби та результатів розтину курчат, пише журнал «Наше птахівництво».

Сьогодні у птахогосподарствах України за результатами досліджень діагностичного матеріалу методом ІФА у птиці спостерігають доволі напружений імунітет, але виявлення в деяких випадках строкатості титрів антитіл може свідчити про циркуляцію польових вірусів.

Інфекційну бурсальну хворобу слід диференціювати від хвороби Ньюкасла, кормового токсикозу та Е-вітамінної нестачі, інфекційної анемії.

У разі підозри на захворювання птиці інфекційною бурсальною хворобою у лабораторію державної ветеринарної медицини надсилають для дослідження сироватку крові від 10-25 голів, клінічно хвору птицю (4-5 голів) у початковій стадії захворювання і трупи.

Нагадаємо, якщо птиця була інфікована інфекційною бурсальною хворобою, у неї виробляється природний імунітет.

Довідка

Інфекційна бурсальна хвороба (хвороба Гамборо) – гостре контагіозне захворювання молодих курей, що характеризується запаленням фабрицієвої сумки з наступною її атрофією, а також суглобів і кишок. У дорослої птиці хвороба має безсимптомний перебіг.