Тваринництво

Інфекційна анемія курчат часто протікає безсимптомно

Інфекційна анемія курчат часто протікає безсимптомно

Перші ознаки інфекційної анемії курчат (ІАК) зазвичай з’являються наприкінці другого тижня життя птиці. Хоча захворювання часто протікає безсимптомно, пише журнал «Наше птахівництво».

Тривалість хвороби за відсутності ускладнень зазвичай становить 10-12 діб.

Хворі курчата відмовляються від корму, пригнічені, спостерігається блідість гребеня і борідки, скуйовджене пір’я. Коли ІАК протікає у гострій формі, відхід курчат підвищується протягом п’яти-шести діб з моменту появи симптомів захворювання і в наступні п’ять-шість діб знижується до норми. Падіж зазвичай становить 5-10%, а в окремих випадках – понад 60%, залежно від ступеня інфікованості інкубаційного яйця.

За природного перебігу хвороби характерні окремі ураження шкіри курчат, особливо на крилах, гомілці та стопах. За обсіменіння бактеріальною мікрофлорою розвивається гангренозний дерматит. У хворих курчат показник гематокриту знижується вдвічі і більше.

Інколи через два тижні після першого спалаху можливий другий пік загибелі курчат у результаті їхнього горизонтального перезараження або змішаних інфекцій з участю вірусу ІАК та інших збудників.

У птиці старшого віку бувають випадки коінфекції вірусу ІАК і вірусів інфекційної бурсальної хвороби, ретикулоендотеліозу та інфекційного гепатиту.

Як повідомлялося, у складних випадках кутикуліту найбільше страждають курчата.

Довідка

Інфекційна анемія курчат – контагіозна вірусна хвороба, що характеризується підвищеною смертністю птахопоголів’я. Вона пов’язана з атрофією кісткового мозку й лімфоїдної системи, підшкірними та внутрішньом’язовими крововиливами.