Тваринництво

Для яких груп свиней пробіотики найдієвіші

Пробіотики мають усі шанси, щоб стати важливою частиною раціону, особливо для поросят у період дорощування. Під час фінішної відгодівлі їх можна розглядати як альтернативу кормовим антибіотикам для отримання екологічно чистої свинини високої якості, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Сьогодні пробіотики позиціонують як альтернативу антибіотикам. Деякі науковці зазначають, що препарати на основі Bacillus subtilis і Bacillus licheniformis здатні замінити або скоротити використання неоміцину, окситетрацикліну, тилозину та інших антибіотиків. Хоча на практиці ці спроби далеко не завжди можуть бути успішно реалізовані, адже певні штами пробіотичних бактерій пригнічують ріст окремих видів і внутрішньовидових популяцій патогенних мікроорганізмів.

Найбільший ефект від пробіотиків спостерігається з перших днів життя поросят для підготовки організму до моменту відлучення, оскільки з цього моменту тварина потребує 2-3 тижні для повного розвитку колоній бактерій і досягнення стабільності мікробіому кишківника.

Як правило, результати досліджень на поросятах-відлученцях і поросятах на дорощуванні описують позитивну картину впливу пробіотиків на показники вирощування, тоді як їхнє використання на фінішній відгодівлі, на кнурах і свиноматках має суперечливий характер. На відміну від патогенних штамів, пробіотичні бацили не здатні утворювати стійкі колонії, їхній уміст у кишківнику потрібно підтримувати шляхом постійного додавання в корм.

Результати деяких досліджень на свинях у період фінішної відгодівлі свідчать, що позитивний ефект від пробіотиків можна отримати за безперервного їх додавання в раціон протягом 98 днів (14 тижнів).

Як повідомлялося, пробіотики не впливають на якісні характеристики комбікорму.