Тваринництво

Близько 60% тепла птиця втрачає через дихальну систему

Птиця сприймає навколишнє середовище через поняття «гарячий» або «холодний». Відчуття спеки або холоду пов’язані зі швидкістю, з якою вона втрачає тепло, пише журнал «Наше птахівництво».

Птиця завжди втрачає тепло в навколишнє середовище, бо температура її тіла приблизно 41 °С, що вище за температуру повітря в пташнику. Якщо птиця не втрачає необхідну для її комфорту кількість тепла, температура тіла підвищується і їй спекотно. Якщо ж вона втрачає досить тепла, щоб підтримувати температуру тіла з мінімальними зусиллями або взагалі без них, такий стан вважається комфортним.

Температура має великий вплив на швидкість втрати тепла птицею. Чим нижче температура повітря, тим більшу кількість тепла вона втратить у навколишнє середовище і тим холодніше їй буде.

Близько 60% тепла птиця втрачає через дихальну систему – і добові курчата, і батьківське стадо бройлерів віком 50 тижнів.

Відносна вологість впливає на втрату тепла. Дихальна система птиці – по суті, мініатюрна випарна охолоджувальна касета. Чим нижча відносна вологість, тим більше вологи випаровується з дихальної системи птиці.

Навіть якщо в пташнику підтримувати рекомендовану температуру, добовому пташеняті все одно буде холодно, якщо відносна вологість повітря занадто низька (20%). При цьому температура 18 °С у приміщенні може бути сприйнята як спекотна, якщо відносна вологість занадто висока (80%).

Тому рекомендується підтримувати рівень відносної вологості у межах 50-70% протягом усього періоду вирощування птиці.

Як повідомлялося, датчики температури у пташнику треба розміщувати на рівні птиці. Поведінка курчат свідчить про комфортність температури.