Тваринництво

Зниження температурного розшарування повітря в приміщенні підвищує комфорт тварин і знижує витрати фермера на енергію

Регуляція температури

Регуляція температури
Рис. Зниження стратифікації повітря в приміщенні підвищує комфорт тварин і знижує витрати на енергію

Зниження температурного розшарування повітря в приміщенні підвищує комфорт тварин і знижує витрати фермера на енергію.   

Стратифікація повітря — розподілення температури повітря по висоті приміщення. Особливо це відчувається взимку, коли тепле повітря підіймається до стелі, тоді як воно вкрай потрібне на рівні тварин. Зниження стратифікації повітря робить перебування тварин у приміщенні комфортним, а витрати на опалення — більш заощадливими. Нижче наведено кілька стратегій усунення та зменшення розшарування повітря у виробничих будівлях. 

ГЕРМЕТИЗАЦІЯ ПРИМІЩЕННЯ 

У холодну погоду погано ізольовані стіни стають холоднішими за повітря всередині. В результаті повітря, що контактує із цими холодними стінками, охолоджується. Прохолодне повітря щільніше за тепле, а отже, опускається в нижню частину кімнати. Належна теплоізоляція будівлі допоможе зменшити проблему стратифікації повітря. 

Що варто зробити: 

1. Закрийте всі можливі місця витоку повітря. Холодне повітря, що надходить у будівлю, падає на підлогу, створюючи холоднішу зону на рівні тварин. Навіть найменші щілини мають вплив. Наприклад, щілина 0,5 см навколо зовнішніх прохідних дверей дорівнює 0,037 м², що еквівалентно отвору 19 x 19 см у стіні. Великі тунельні вентилятори також можуть спричинити небажані витоки повітря взимку. Закрийте негерметичні жалюзі та встановіть чохли на вентилятори, щоб запобігти витоку теплого повітря з приміщення та потраплянню надлишкового холодного повітря в будівлю. 

2. Припливні клапани. Погано закриті припливні клапани, що пропускають повітря з боків або знизу, спрямовують значну кількість холодного повітря на підлогу. Це холодне повітря є джерелом протягів і вологої підстилки. Також важливо дотримуватись належної швидкості руху повітря, що надходить через настінні припливні клапани. Якщо швидкість руху вхідного повітря занадто низька, холодне повітря буде відразу опускатися на підлогу. Швидкість руху вхідного повітря має бути такою, щоб потік повітря досягав середини приміщення, змішуючись із теплим повітрям під стелею та повільно опускаючись на рівень птиці. 

3. Вентилятори-повітрозмішувачі ефективно розбивають стратифіковане повітря всередині будівлі. Робота цих вентиляторів на мінімальній швидкості створює м’яку циркуляцію шарів повітря. Примусове надходження теплішого повітря до підлоги зменшує витрати на опалення та робить підлогу сухішою. 

4. Інфрачервоні обігрівачі. Деякі господарства в США проблему зависання теплого повітря під стелею усувають за допомогою інфрачервоних обігрівачів, таких як брудери або трубні. Вони направляють тепло безпосередньо на підлогу та тварин. Така система зонального цілеспрямованого опалення дозволяє скоротити витрати на обігрів, порівнюючи з рівномірним опаленням усього приміщення. 

Поєднуючи ці стратегії та пристосовуючи їх до конкретних потреб і характеристик кожного тваринницького приміщення, виробники можуть створити комфортніше та енергоефективне середовище для своїх тварин, одночасно зменшуючи витрати на опалення, пов’язані зі стратифікацією повітря. 

Чохли для вентиляторів запобігають потраплянню холодного повітря в приміщення

Матеріал надала компанія «ХОГ СЛАТ Україна» 

Інші статті в цьому журналі
Наше Птахівництво
Наше Птахівництво
Наше Птахівництво
2
Статті з журналу:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ