Тваринництво

У пташнику датчики температури треба розміщувати на рівні птиці

У пташнику датчики температури треба розміщувати на рівні птиці

Розташування датчика температури у пташнику має вирішальне значення для комфорту птиці, пише журнал «Наше птахівництво».

Дотепер є практика підвішування датчиків температури на відстані 1 м від підстилки, хоча птиця перебуває безпосередньо на підстилці. Правильніше використовувати кілька датчиків, які розміщують на рівні птиці незалежно від її віку.

Для цього доцільно закріпити датчики до троса лінії напування, яку піднімають мірою росту птиці. Це гарантує, що датчики завжди будуть приблизно на висоті птиці під час усього туру. Кожен датчик контролює лише температуру в призначеній зоні, де його розташовано.

Отже, якщо одна зона холодна, а всі інші відповідають заданій температурі, працюватимуть обігрівачі тільки в холодній зоні, підтримуючи комфортне середовище в пташнику з максимальною ефективністю.

Розташування датчиків на рівні птиці гарантує підтримання належної температури на рівні птиці. Перед зимою їх треба очистити, бо за літо, коли працювали тунельні вентилятори, вони зібрали товстий шар пилу та бруду.  

Нагадаємо, поведінка курчат свідчить про комфортність температури у пташнику.