Техніка

Зростання цін на дизельне пальне суттєво збільшило витрати на виробництво, - досвід

Зростання цін на дизельне пальне суттєво збільшило витрати на виробництво, - досвід

ТОВ «АПК-Артем» з Кіровоградщини вже понад 10 років вирощує зернові та технічні сільськогосподарські культури. За цей тривалий період роботи компанія зіштовхувалась з різними викликами, проте 2022 рік не був схожий на жоден попередній.

Про це повідомили фахівці Програми USAID АГРО.

Директор підприємства Юрій Друмашко розповідає, що вже на початку посівної кампанії зрозумів, що рік буде надскладний: «Перш за все це було пов’язано з тим, що через початок повномасштабної війни різко зросли ціни на дизельне пальне, що суттєво збільшувало наші витрати на виробництво. Все ще більше ускладнилось через здорожчання логістичних ланцюгів для продажу продукції за кордон. Вже навесні ми розуміли, що потрібно завчасно вирішувати проблему збереження нашої продукції, адже був значний ризик того, що ми не зможемо продати заплановані обсяги до наступної посівної».

Щоб допомогти аграріям зберегти зерно в умовах обмеженого експорту, Програма USAID АГРО, у межах Ініціативи USAID на підтримку стійкості агросектору – AGRI-Україна, надала агровиробникам зернові рукави та спеціалізоване обладнання для пакування та розвантаження зерна. Завдяки технології, фермери можуть надійно зберігати вирощену продукцію, продавати зерно за більш вигідною ціною або розвивати альтернативні ланцюжки збуту. Одним із партнерів USAID АГРО, який надає послуги пакування зерна в рукави в центральному регіоні України, стало ТОВ «ХПП Добронадіївське».

Господарство пана Юрія вже багато років співпрацює з «Добронадіївським», тому й звернулися до них щодо можливостей зберігання зерна врожаю 2022 року.

«Новий сервіс зі зберігання зерна в рукавах, що став можливий за підтримки USAID АГРО, виявився для нас дуже актуальним, адже незважаючи на те, що зерновий коридор вже тоді почав працювати, темпи відвантаження продукції були незадовільними. Збиральна кампанія розтягнулась у часі у зв’язку з погодними умовами, тож ми досить пізно зібрали наш урожай кукурудзи і прийняли рішення експортувати продукцію по максимуму, адже не було впевненості у тому, що надалі буде можливість реалізувати необхідні обсяги перед посівною. Усе, що не продалося одразу, ми запакували в рукави. Хоч і не у великому обсязі, але послуга стала нам в гарній нагоді», – розповів аграрій.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що у 2022 році USAID АГРО передала фермерам майже 8 тис. рукавів.