Техніка

TERRALAND обробляє ґрунт навіть краще за плуг, - досвід

TERRALAND обробляє ґрунт навіть краще за плуг, - досвід

Недостатня, так само як і надмірна кількість опадів є чи ненайголовнішою проблемою з вирощування сільськогосподарських культур. На перший погляд, нібито одна проблема, але її вирішення потребує кардинально різних підходів, різного набору інструментів тощо. Та практика доводить, що все набагато простіше і використання лише одного інструменту дає змогу ефективно поборотися з цією «двоголовою» проблемою.

Про це AgroTimes повідомили фахівці українського представництва компанії BEDNAR.

Головне завдання основного обробітку ґрунту — це створення оптимальних умов для висівання, росту та розвитку кореневої системи вирощуваних культур. Ще донедавна головними знаряддями для цього були плуги. Їхнє застосування дає змогу отримувати якісні, дружні та рівномірні сходи висіяних культур. Адже за належного, рівномірного вологозабезпечення впродовж року оброблений шар ґрунту «працює» дуже ефективно — він здатний швидко поглинати вологу і віддавати її кореням рослин за їхньої потреби. Процеси розкладання рослинних решток, дія мінеральних добрив, повітряний обмін за таких умов також на придатному для рослин рівні.

Проте систематичне виконання такої технологічної операції має й свої негативні наслідки, особливо в умовах сьогодення, коли через високу вартість пального дуже часто доводиться обмежувати глибину обробітку, тим самим зменшуючи оброблений шар ґрунту, який уже не так ефективно накопичує та віддає вологу. Плужна підошва також зміщується до поверхні поля. Відповідно, позитивного ефекту від оранки побачити із року в рік стає все важче: у посушливі роки оброблений шар ґрунту швидко пересихає, а в роки надмірного зволоження на полях стоять «озера» або ж, у разі розташування полів на схилах, оброблений шар ґрунту просто змивається. Все це є наслідком недостатньої глибини обробленого шару ґрунту. Адже через плужну підошву волога не може проникати до глибших горизонтів і виконувати «поставлені» перед нею завдання.

Сучасні глибокорозпушувачі — це універсальні машини для основного обробітку ґрунту. Їхнє використання дає змогу покращити структуру ґрунту, накопичити у міжсезоння вологу, значно підвищити продуктивність роботи, та їн.

Одним із доведених практикою правильних шляхів вирішення цих проблем є використання сучасних глибокорозпушувачів. Завдяки оптимально підібраним робочим органам їх робота ніяк не відрізняється від роботи плугів, але результати є у рази кращі. По-перше, ці агрегати не загортають рослинні рештки на глибину обробітку, а залишають їх на поверхні ґрунту або ж на глибині 8-10 см, де є вільний доступ повітря для розвитку мікроорганізмів, які сприяють швидкому розкладанню решток. Саме так утворюється багатий на органіку шар ґрунту з оптимальними умовами для розвитку кореневої системи рослин. Ще один важливий чинник, який сприяє кращому розвитку рослин, — це те, що в ґрунті лишається чимало живих мікроорганізмів, які не лише ліквідують патогенні організми, а й перетворюють недоступні рослинам форми мінеральних елементів на легкодоступні.

Крім того, конструкція сучасних глибокорозпушувачів дає змогу долати ущільнення (плужну підошву) на глибині до 65 см і працювати без попереднього обробітку на полях із великою кількістю пожнивних решток. Звісно, проведення обробітку на таку глибину щороку малодоцільно, але дістати і зруйнувати глибинний «асфальт» (понад 40 см) цілком можливо.

Одним із найефективніших агрегатів для глибокого розпушування є TERRALAND чеської компанії BEDNAR. Цей агрегат відрізняється високою якістю та вигідною ціною, а також тим, що обробляє ґрунт навіть краще за плуг.

Компанія виготовляє моделі глибокорозпушувачів під трактори різної потужності, цим самим забезпечуючи потреби кожного аграрія. Нині це 23 моделі агрегатів із робочою шириною від 3 до 6,4 метри, які працюють із тракторами потужністю від 150 до 620 к. с.

У лінійці компанії є класичні навісні глибокорозпушувачі:

  • TN-M — невеликі глибокорозпушувачі, які дають змогу обробляти ґрунт на глибину до 55 см;
  • TN-D — потужніші агрегати з посиленою рамою з максимальною глибиною обробітку до 65 см: на кожну стійку — два ребра жорсткості.

 Ще одним досягненням конструкторів BEDNAR є агрегат TERRALAND TN_PROFI. Перевагою цього агрегата є те, що він доповнений двома рядами самоочисних Cutter-дисків. Завдяки цим дискам лише за один прохід агрегата досягається потрібна структура ґрунту для висіву.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що TERRALAND TN_PROFI має додаткові два ряди ріжучих Cutter дисків.

default