Техніка

Культиватори від BEDNAR якісно виконують кілька операцій за один прохід

Культиватори від BEDNAR якісно виконують кілька операцій за один прохід
Смуговий обробіток разом із підживленням після жита

Культиватори від компанії BEDNAR знані своєю мультизадачністю, адже за один прохід здатні якінсо виконувати кілька операцій, що дає змогу знизити собівартість виробницта. Наприклад, застосування культиватора STRIP-MASTER передбачає поєднання смугового обробітку ґрунту із внесенням гранульованих або рідких добрив на глибину 5-30 см за одну робочу операцію. При цьому заощаджується час і мінімізується кількість повторних проходів по полю.

На цьому наголошують фахівці компанії BEDNAR.

STRIP-MASTER дає змогу вносити добрива на дві вибрані глибини. Це дозволяє вносити як резервне добриво глибше в профіль ґрунту, так і стартове добриво. Окрім заходів боротьби з ерозією, ця технологія також забезпечує легкий доступ рослин до необхідних поживних речовин на поверхні ґрунту. При цьому це забезпечує поступову переробку поживних речовин з органічних решток і мінімізує втрати.

«Смуговий обробіток ґрунту має багато переваг з точки зору живлення рослин, однією з яких є утримання перероблених поживних речовин на поверхні ґрунту та поступове повернення їх у вигляді органічних решток, що залишилися на поверхні. При осінній підготовці ґрунту поживні речовини встигають увійти в поглинальний комплекс ґрунту і доступні ярим культурам під час сівби»,

– зазначають у компанії.

Важливо відзначити, що для деяких ярих культур з глибоким укоріненням поживні речовини потрібні як на початку при посіві, так і глибше в межах ґрунтового профілю. Навесні смуговий обробіток застосовують, наприклад, при посіві кукурудзи після жита, зібраного на силос. У цьому випадку вигідно використовувати варіант внесення органічних добрив разом зі смуговим обробітком ґрунту для регулювання співвідношення C:N та прискорення мінералізації органічної речовини.

Крім того, важливо відновити внесення добрив рано навесні, як тільки дозволять погодні та ґрунтові умови. Гранульовані добрива, в першу чергу азотні (LAV, LAD, карбамід, стабілізований азот), слід розділити на кілька етапів внесення через їх високу рухливість у ґрунті, щоб запобігти втратам через вимивання або випаровування в теплі місяці, дозволяючи рослинам поступово переробляти їх. У фазі кущення пшениці можна застосовувати рідку форму азоту (DAM 390) або азот із сіркою (SAM). Добриво вноситься в ґрунт, виключаючи побоювання стосовно опіків рослин.

«Останніми роками позакореневе підживлення або біостимуляція рослин стає все більш популярним. Його потрібно адаптувати до кожної культури та погодних умов. Кожна культура має різні вимоги до макро- та мікроелементів. Оптимальним рішенням є поступове позакореневе живлення відповідно до культури та її поточного стану на основі аналізу листя (ARR) на певних стадіях росту», .

– наголошують фахівці BEDNAR.

З міжрядними культиваторами ROW-MASTER RN і ROW-MASTER RN_PROFI можна виконувати дві операції за один прохід, поєднуючи удобрення ґрунту твердими та рідкими добривами з міжрядним обробітком. Обробіток міжрядь необхідний насамперед для видалення бур’янів або ґрунтової кірки, яка перекриває доступ повітря і води. Щоб зменшити ризик пошкодження рослин під час проходу та досягти високої продуктивності, культиватор можна оснастити системою автоматичного ведення CultiCam.

Прополка з додатковим внесенням гноївки в посівах кукурудзи

Правильне і рівномірне живлення рослин помітно підвищує врожайність і загальну стійкість культури до подальших несприятливих умов, таких як тривалі посушливі періоди. Використовуючи смугові та міжрядні культиватори, можна захистити ґрунт від пересихання та сприяти збереженню вологи, тим самим підвищуючи поглинання поживних речовин рослинами.