Техніка

Вдалі інженерні рішення BEDNAR впевнено завойовують прихильність українського ринку

Успішні з BEDNAR

Успішні з BEDNAR

Вдалі інженерні рішення й інноваційні технології цього бренду впевнено завойовують прихильність українського ринку. Аграрії поділилися своїми історіями успіху.

Техніку бренду BEDNAR українські фермери знають як найкраще співвідношення ціни та якості.
Для польових робіт у лінійці цього бренду є все — від стерньових культиваторів до сівалок й агрегатів для внесення добрив. Широкі й неширокі (від 2 до 18 м), для мінімального ґрунтообробітку, ґрунтообробітку в посушливих і вологих умовах — вдалі інженерні рішення гідно оцінили вже чимало українських господарств.

«Після сівалки Omega повні сходи пшениці отримали через 36 годин після початку їх формування, а не через три доби, як раніше»

Дмитро Васильєв, ТОВ «Украгроком», Кіровоградська обл.

— Наше підприємство користується чотирма видами агрегатів виробництва Bednar: сівалкою Omega, міжрядним культиватором Row­Master, дисковою бороною SwifterDisc та передпосівним компактором Swifter.

Сівалка — найважливіший агрегат у великому циклі сільськогосподарського виробництва на полі. Від якості сівби залежить урожай, і що більше вміє сівалка, то менше ризиків. Наприклад, цього року після сівалки Omega ми отримали повні сходи пшениці через 36 годин після початку їх формування, тоді як після відомого аналогу з іншим міжряддям та робочими органами — через три доби.

Серед основних переваг Omega я б виділив міжряддя 12,5 см, тобто через 4–5 днів поле вже «зімкнуте», закрите посівами. Агрегат забезпечує ідеальний контроль і витримування глибини. Раніше ніде ще не зустрічав аналогічної системи паралелограма, яка дає таке ідеальне витримування глибини: навіть на 3 см сіє ідеально. Підкупає й можливість одночасного внесення добрив у рядок і міжряддя. Так можна забезпечити ідеальну технологію сівби і дозрівання ячменю: мікродобрива внести в рядок (з допомогою додаткового бункера), основні добрива (100 кг азоту) — в міжряддя.

Omega також має функцію регулювання дискової секції, залежно від культури і підготовки поля. Це додає сівалці універсальності, бо в такій секції не завжди є потреба. Вона не є широкозахватною сівалкою, втім, на мою думку, широкий захват нині не є аж такою перевагою, адже конфігурація полів, перерозподіл малого й середнього агробізнесу, а особливо ринок землі не сприяють постійному використанню широкозахватних сівалок. Нині важливо бути мобільними.

Ще один незамінний робочий елемент у полі — міжрядний культиватор. Головне, чим відрізняється «беднарівський» культиватор Row­Master від аналогів, — стабільна глибина роботи секцій навіть за високої швидкості та правильно розподілене навантаження на всі робочі органи. Секція постійно притискається до ґрунту за рахунок торсіонної конструкції, ідеально копіює рядок, і її неможливо підняти, у той час як інші секції у конкурентів легко піднімаються руками. Це дає змогу агрегату більш рівномірно підрізати бур’ян. Крім того, кріплення стійок до кронштейна дуже міцне.

Також серед переваг Row­Master я б виділив систему зміщення культиватора, що дуже швидко реагує на сигнал камери. Конструкція рами дуже міцна і надійна, а ще наявність оптичної камери ведення по рядках дозволяє збільшити продуктивність агрегата в рази.

Дискові борони SwifterDisc (їх у нас чотири) — надміцні агрегати. Цього сезону вони відпрацювали по 8–9 тисяч гектарів кожен, усі на рідних дисках. До слова, останні гектари вже доробляли, коли диски задньої секції були майже на межі зношення, а передній ряд взагалі зносили більше, ніж рекомендує виробник. Обробляли іноді по 200 га/добу зі швидкістю 17–18 км/год, але не завжди — стараємось дотримуватись рекомендацій заводу.

Цього року були надважкі умови, так що земля місцями нагадувала іподром, тож подекуди доводилося обробляти у два і в три сліди. Борони працювали фактично безупинно. До слова, на новому дискаторі іншого відомого виробника зламали два диски, на «беднарівських» — жодного. А котки на SwifterDisc ідеально працюють і по вологому, і по сухому ґрунті.

Добре підходить агрегат і для передпосівного обробітку: поле рівне усього за два проходи, тому передпосівні культиватори цього року ми майже не використовували.

Особливо якісно коток працює на оранці із середньою грудкою. Наприклад, після 35 мм дощу ми двічі обробили поле дискатором SwifterDisc і відразу посіяли ріпак — отримали рівномірні сходи.

Ще один агрегат, який ми активно використовуємо, — передпосівний компактор Swifter. Якщо господарство здійснює оранку та внесення ґрунтового гербіциду, то це агрегат номер один для таких завдань. Він максимально універсальний, робить багато операцій за один прохід, тож ми використовуємо його протягом трьох сезонів на рік.

Агрегат функціональний, втім, ним краще не «зловживати» — не робити надто мілку структуру ґрунту, особливо в зонах пилових бурь, що може посилити ерозію ґрунту.

 «Передпосівну підготовку ґрунту здійснюємо на глибині 5 см, і компактор SWIFTER ­ідеально виконує це завдання»

Ігор Ткач, СФГ «Левада», Київська обл.

— Наше господарство було засноване у 1995 році. Наразі на 2 тис. га вирощуємо зернові культури. Перший агрегат компанії Bednar придбали 5–6 сезонів тому. Обираючи культиватор та дискову борону, радилися з колегами, самі оцінювали роботу агрегатів багатьох виробників.

Ми дуже детально вивчали пропозиції на ринку, а коли побачили в роботі агрегати виробництва Bednar, вирішили придбати два широкозахватні 10 ­метрові компактори SWIFTER SE 10000 та дискову борону ATLAS AO6000. Підкупило максимально оптимальне співвідношення ціни та якості.

Продуктивність компактора в середньому становить 100–120 гектарів за зміну, що забезпечується шириною захвату та високою швидкістю, хоча все залежить і від стану оброблюваного поля. Важливо, що агрегат якісно за один прохід здійснює передпосівну підготовку ґрунту на заданій глибині — у нас це 5 см. Дискуємо бороною ATLAS AO6000 на глибині 15–20 см, а на максимальну глибину ми навіть і не занурювали, не було потреби. А ще зручно, що агрегат складається для зручного транспортування, коли ділянки поля віддалені одна від одної.

Компактор та дискова борона агрегатуються в нас із тракторами Case потужністю 340 та 380 к. с. Продуктивність борони, як і компактора, висока — на рівні 100–120 гектарів за зміну. За весь час, що вона в нас в експлуатації, міняли лише диски, бо зносилися. Тоді ще обговорювали з колегами, що завдяки хорошому сплаву вони досить довго нам прослужили, враховуючи навантаження.

До того ж ціни на запчастини дуже демократичні, і з доставкою не було проблем. А замінювали їх наші механізатори самостійно — техніка дуже проста в експлуатації, тож планую і надалі співпрацювати з компанією.

«Працюємо за принципом індивідуального підходу до кожного поля, і універсальність агрегатів Bednar цьому сприяє»

Богдан Дубина, ТОВ Semal, Полтавська обл.

— Наше сільгосппідприємство працює за принципом індивідуального підходу до кожного поля. Наприклад, рішення щодо глибини обробітку ухвалюємо тільки за результатами дослідження критичності ущільнення ґрунту. Здебільшого це глибина від 30 до 45 см, залежно від поля. Тут принциповий кожен сантиметр, а тому й техніка повинна бути відповідна — точна і надійна.

Агрегати Bednar привернули мою увагу ще у 2015 році на одній із відомих агровиставок. Особливо зацікавив глибокорозпушувач Terraland ТN 3000 PROFI у комплекті з бункером для внесення добрив Ferti­Cart FC 3500. Тоді ще критичної потреби в них не мали, а вже минулої осені запросили в господарство дистриб’ютора, який провів демопоказ агрегатів на наших полях, і ми не вагаючись вирішили їх придбати. Нещодавно, до початку осінніх польових робіт, купили ще один — Terraland ТО 6000.

Чому ми зупинилися на цих агрегатах? Тому що аналогів глибокорозпушувачів у такій комплектації на ринку України або немає, або представлено дуже мало. Вони мають два ряди спеціальних лап, що забезпечують глибоке та якісне розпушування навіть на складних ґрунтах.

Сукупно ми обробляємо 8 тис. гектарів, вирощуємо переважно соняшник, кукурудзу та озиму пшеницю, а також на невеликій площі горох та сорго. Придбаними агрегатами здійснюємо основний обробіток ґрунту (глибоке розпушення) з локальним внесенням добрив. Основний обробіток ґрунту здійснюємо під усі культури, за винятком озимої пшениці та жита.

Terraland ТN 3000 PROFI агрегатується у нас із трактором номінальною потужністю 370 к. с., і цього цілком достатньо. Працюємо зі швидкістю від 8 до 10 км/год. Таким чином досягається продуктивність 20–25 га за зміну залежно від конфігурації поля. Terraland ТО 6000 в середньому обробляє близько 40 га за зміну, але він агрегатується з потужнішим трактором на 600 к. с.

Шестиметровий глибокорозпушувач запустили в поле недавно, а 3­метровий уже відпрацював сезон. За сезон ми обробили ним близько 3 тисяч гектарів основного обробітку і дуже задоволені якістю роботи. А щодо обслуговування — за період роботи було кілька незначних поломок, які трапляються з будь­-якою технікою, що виконує великі обсяги робіт. Міняли підшипники, може, ще якусь втулку і кілька болтів, та все це робочі моменти, зовсім не критичні. Тим більше, що ми працюємо в синергії з компанією, яка продала нам агрегати. Зокрема, користувалися послугами сервісної служби для здійснення діагностики, а замінити болта без проблем можуть і наші механізатори.

Роботою бункера для добрив FERTI­CART FC 3500 також задоволені. Він забезпечує високу точність дозування добрив за рахунок того, що працює під тиском. Крім того, дозатор дає змогу змінювати кількість внесення добрив залежно від потреби.

«Придбання глибокорозпушувачів Terraland підштовхнуло нас до зміни технології обробітку ґрунту»

Володимир Лаштаба, ТОВ «Агро­Дібрівка», Київська обл.

— Технікою Bednar ми користуємося вже протягом 3–4 років. На площі 4 тис. гектарів використовуємо чотири триметрові глибокорозпушувачі Terraland TN3000M7R  і чотири компактори Swifter SO 8000 F. Уперше з агрегатами Bednar познайомилися на демопоказі на Житомирщині. Особливо позитивно оцінили роботу розпушувачів і одразу вирішили їх придбати.

Спочатку глибокорозпушува­чами ми пробували робити основ­ний обробіток ґрунту лише на окремих ділянках, а на більшості площ переважала традиційна оранка. Та згодом агрегати Terraland майже витіснили плуги — оремо нині лише після кукурудзи. Глибокорозпушувачі Terraland фактично підштовхнули нас до зміни технології обробітку ґрунту, адже звичайна оранка виявилася менш якісною, тоді як після розпушувача і ґрунт рівний, і добре підривається підошва на глибину до 55 см, — на таку глибину не виореш.

Компактори Swifter SO 8000 F ідеально підходять для підготовки ґрунту до сівби цукрових буряків. Вони якісно виконують свою основну функцію за один прохід. Натомість попередні наші агрегати робили цю роботу за 2–3 проходи. Тож ми крім якіснішої роботи компактора отримали ще й можливість заощаджувати на пальному.

Сервісом також задоволені, запчастини (принаймні ті, що ми замовляли) завжди є в наявності, спеціалісти компанії дуже оперативно виконують роботу, що особливо цінно під час польових робіт. Тож плануємо й надалі співпрацювати з компанією Bednar.

«За три роки користування мульчувачем MULCHER MZ ­жодного разу не довелося його ремонтувати»

Олександр Івасюк, «Грейн­Агро», Запорізька обл.

— Коли у 2017 році в компанії виникла потреба придбати новий мульчувач із більшою потужністю та шириною захвату, ніж мали до цього, ми вирішили придбати MULCHER MZ із захватом 4,5 метра.

Використовуємо його для мульчування по кукурудзі, яку сіємо на поливі, а також по соняшнику, і дуже задоволені якістю роботи. Агрегат міцний, витримує великі навантаження, а армоване покриття нижньої його частини захищає від пошкоджень корпусу камінням під час роботи. Важливо також, що «крила» агрегата складаються для транспорування.  

MULCHER MZ агрегатується в нас із трактором CLAAS ARION 430. Оптимальна швидкість руху для якісного мульчування в нас у господарстві — 12–14 км/год залежно від «складності» пожнивних рештків. Продуктивність — 25 га за зміну. На сьогодні — із 2017 по 2020 рік — напрацювання агрегата на наших полях близько 2 тис. гектарів. І за цей час ми ще жодного разу не ремонтували його, не робили заміну деталей. На часі заміна ножів, які вже зносилися, тож будемо замовляти. 

bednar.com

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ