Техніка

Технологічні карти дозволяють оцінити стан поля

Системи картування й телематики можуть виявити ділянку, яка за умов застосування стандартної технологічної карти може бути нерентабельною. Така інформація дозволяє уникнути зайвих витрат і досягнути прибутковості навіть на ділянках поля з нижчою продуктивністю.

Про це під час Міжнародного практичного форуму DIGITAL FARMING повідомив керівник служби точного землеробства «КОНТІНЕНТАЛ ФАРМЕРС ГРУП» Дмитро Зайцев.

 «Якісно відкалібровані комбайни показують ідентичні зони по врожайності. Причин, що впливають на продуктивність поля може бути багато, починаючи з природних факторів. В першу чергу, грає роль наявність схилів, близькість лісів чи посадок, вершини або долини пагорбів. Також дуже поширеним фактором є вихід на поверхню піщаних ґрунтів», – зауважив Дмитро Зайцев.

За словами фахівця, якщо не проводити цілеспрямованих меліоративних заходів, продуктивність ділянок зазвичай не змінюється з року в рік, що й демонструють карти продуктивності та урожайності.

Він переконаний, що картування урожайності дозволяє оцінити стан поля й за умов, якщо та чи інша ділянка є малоефективною, провести певні заходи.

«Ми можемо карту врожайності перевести у карту отриманого доходу та прибутку й таким чином зрозуміти, скільки отримаємо з кожного гектару», – констатував Дмитро Зайцев.

За його словами, системи картування й телематики можуть виявити нерентабельну ділянку. Це означає, що на неї вносяться аналогічні іншим норми насіння, добрив та ЗЗР, але в результаті отримуємо результат, що протилежний очікуванням агробізнесу.

«Якщо аграрій є бізнесменом, він має заробляти з кожного гектара», – підсумував Дмитро Зайцев.

Нагадаємо, телематика й картування дозволяє суттєво підвищити якість роботи. Раніше повідомлялося, як ефективно використати супутникові знімки у плануванні врожайності.