Техніка

Strip-till порівняли з оранкою у вирощуванні кукурудзи

Strip-till є однією з найефективніших технологій, бо дає змогу отримати вищу врожайність завдяки збереженню вологи й використовувати для цього значно менше ресурсів, ніж за класичного підходу.

Так думку висловив заступник начальника департаменту агровиробництва агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко під час Всеукраїнського практичного форуму Digital Farming.

«Торік ми провели виробниче тестування. Восени для нарізання смуг і внесення добрив застосовували PLURIBUS на глибину 20 см, але можна й агрегат Onyx 8F, що працює на глибину до 31 см. Весною повторили прохід по цих смугах дисковим знаряддям PLURIBUS на глибину 5 см, щоб підготувати ділянки до сівби кукурудзи. Цей агрегат, до речі, нам сподобався найбільше. На сьогодні ми маємо тільки анкерні знаряддя Ortmann», – розповідає Тарас Корнієнко.

За показниками карт NDVI та вологоспоживання 20-го липня на полях агрогрупи лідирувала оранка, але 20-го серпня, у фазу наливання зерна, на ділянках з оранкою індекс вологоспоживання почав стрімко падати, і відповідно індекс NDVI, а от на strip-till ситуація була контрольованою й такою, на яку розраховували агрономи.

«Різниця у врожайності між strip-till та оранкою становила всього 2 ц. Та для кращого результату потрібно працювати з точним RTK-сигналом. А в нас із цим були проблеми. Втім, результат перевершив наші очікування, тому ми вирішили всі питання із сигналами, закупили обладнання й знову посіяли таким чином», – додає Тарас Корнієнко.

Раніше ми повідомляли, із застосуванням strip-till витрати на добрива знижуються на 30%.