Техніка

Із застосуванням strip-till витрати на добрива знижуються на 30%, - досвід

Торік на полях агрогрупи «Агрейн» почали випробувати strip-till. Побачивши його ефективність, вирішили, що треба переходити на цю технологію обробітку.

Про це розповів заступник начальника департаменту агровиробництва агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко під час Всеукраїнського практичного форуму Digital Farming.

За його словами, серед переваг strip-till – економія дизельного пального (до 30 л/га) і вологозбереження. Бо навіть коли вологи вистачає, то погіршити кінцевий результат може її нерівномірне розподілення й швидке випаровування в разі неправильного обробітку.

«І третій найголовніший ефект – це зменшення кількості потрібних добрив завдяки стрічковому способу внесення. Згодом ми підрахуємо економічний ефект, але вже можу сказати, що витрати на мінеральні добрива знижуються на 30%: на «класиці» вносили 150 кг/га діамофоски та 250 кг/га карбаміду, а за strip-till – 120 кг/га діамофоски та 200 – карбаміду», – відзначає Тарас Корнієнко.

Крім того, із застосуванням strip-till значно скоротилась кількість операцій: раніше виконували оранку, боронування, культивацію, внесення добрив, лущення, а тепер – тільки стрічкове розпушування восени й за потреби навесні.

Нагадаємо, Ефективну роботу технопарку забезпечить диспетчерський центр.