Техніка

Керівництву країни направлено запит на дозвіл для роботи агродронів

Керівництву країни направлено запит на дозвіл для роботи агродронів

Ініційовано звернення до профільних міністерств для напрацювання механізму використання повітряного простору агродронами. За підтримки Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» та Спілки Українських Підприємців, компанія DroneUA ініціювала звернення до міністерств щодо можливості використання повітряного простору дронами-обприскувачами протягом сезону 2023 з метою проведення сільськогосподарських операцій.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

Офіційні листи-звернення від імені бізнес-асоціацій направлено на Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство економіки та Міністерство Оборони України. Основна мета: напрацювати спільний механізм інформування та отримання дозволів на проведення робіт повітряними агродронами протягом агросезону 2023.

«Сьогодні як ніколи важливо витримувати спільний інформаційний фронт та відстоювати ринкову позицію: дрони-обприскувачі потрібні агровиробникам як безальтернативний ресурсоощадний інструмент, що забезпечить посилення не лише продовольчої безпеки, а й фінансової стабільності аграріїв», – йдеться у повідомленні.

Загальний ефект від використання агродронів в 2021 та 2022 роках становив:

● 2,2 млн га – площа полів, оброблених дронами-обприскувачами;

● до 350 тис. тонн – додатково зібраний урожай, завдяки захисту посівів агродронами;

● понад 12,1 млн л – економія пального завдяки використанню агродронів, порівняно з класичною колісною технікою;

● до 30,8 тис. тонн – скорочення викидів вуглецю;

● близько 440 тис. тонн – економія води;

● понад 1 тис. робочих місць – збережено в умовах воєнного стану.

Якщо підрахувати проведення однієї операції зі внесення ЗЗР дронами на площі 1 мільйон гектарів, що складає 5,9 % від загальної площі зернових та олійних культур в Україні (16,85 млн га, станом на 2021 рік), то отримаємо загальний економічний ефект розміром 65,55 млн дол.

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що дрони-обприскувачі критично потрібні українським аграріям цього сезону.