Техніка

Болгарія першою в ЄС дозволила обприскування дроном

Болгарія першою в ЄС дозволила обприскування дроном

Народні збори Болгарії прийняли зміни до Закону про захист рослин, які відкрили шлях до ще більш швидкого впровадження інноваційних технологій у сільському господарстві.

Про це повідомляє Farmer.pl.

Зазначається, що правова база країни має бути доповнена Законом про цивільну авіацію, який регулює використання дронів на болгарських фермах. Саме в цьому акті містяться найважливіші заходи безпеки та оцінка ризиків.

«Нова постанова усуває плутанину для фермерів, які потребують дронів, використовують їх, але не можуть чітко і точно визначити, як вони використовували пестициди, тому що закон не допускає такого сценарію. У той же час Болгарське агентство з безпеки харчових продуктів вимагає дуже чітко і точно, щоб кожен фермер декларував, коли, за якими стандартами і в яких областях він використовує засоби захисту рослин», – сказав Іво Куманов, директор міжнародної групи точного землеробства NIK.

Дрони, які використовуються в точному землеробстві, як показала практика в Японії та Швейцарії, приносять багато переваг. І хоча нові технології все частіше впроваджуються в практику захисту рослин, коли мова йде про дрони, експерти сходяться на думці, що законодавство в ЄС не встигає за технологічним прогресом.

Чинний Закон про захист рослин регулює лише методи обприскування з повітря та землі, за винятком дронів.

Болгарія мала вирішити, чи чекати ухвалення європейського регламенту щодо сталого використання пестицидів, який було відкладено, а потім знято з порядку денного після протестів фермерів по всій Європі.

Основні зміни включають обов’язкове документування кожного обприскування, деталізовані умови, місця, дати та час застосування, а також використані суми. Оператори безпілотних літальних систем будуть зобов’язані надати цю документацію до відповідного регіонального управління з безпеки харчових продуктів.

Читайте також: У США погодили застосування рою агродронів