Техніка

Дрони-обприскувачі критично потрібні українським аграріям цього сезону, – думка

Дрони-обприскувачі критично потрібні українським аграріям цього сезону, – думка

Група компаній DroneUA провела зустріч партнерів та клієнтів агронапрямку для демонстрації новинок дронів-обприскувачів XAG та напрацювання спільної візії використання агродронів в поточному сезоні. Попри складну ситуацію результати 2022 продемонстрували зростання попиту на послуги дронів-обприскувачів до +20%, при цьому потреба оптимізації витрат залишилася над актуальною і цього року.

Про це повідомляє пресслужба DroneUA.

«Саме у використанні агродронів виробники вбачають можливість економії витрат зі збереженням високої врожайності. Технологічні можливості дронів, як ресурсоощадних рішень, є єдиним інструментом, що гарантують відповідні результати. Тож можливість працювати дронами на полях цього сезону стає критичною потребою», – йдеться у повідомленні.

Сервісні компанії, які надають послуги із внесення ЗЗР агродронами, в свою чергу повідомляють про ажіотаж серед постійних клієнтів, які ще з минулої осені законтрактували внесення на весь сезон 2023. Учасники ринку готові запускати процес комунікації з профільними асоціаціями та міністерствами для полегшення процедури отримання дозволів на польоти.

Через непросте фінансове становище агробізнесу, питання економії та оптимізації витрат зі збереженням врожайності стає першочерговим. Результати попередніх сезонів зарекомендували дрони як ресурсоощадний інструмент, що має місце в технопарку кожного господарства. При цьому інвестиції в один дрон окуповуються за сезон на земельному банку в 100 га. Якщо ж говорити про тенденції українського ринку, то з кінця 2022 року відбулося збільшення попиту на дрони саме серед агровиробників, які формують власний флот дронів. Натомість, попередні роки, левову частку дронів купували саме сервісні компанії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що DroneUA посилює підготовку спеціалістів прецизійного сільського господарства.