Техніка

Держекоінспекція має намір повернути документальні перевірки на ринку пального

Фахівці Держекоінспекції провели курси підвищення кваліфікації за темою: «Організація та здійснення заходів державного ринкового нагляду у сфері відповідальності Держекоінспекції». Учасники заходу, серед яких були спікери профільних відомств та установ, фахівці територіальних і міжрегіональних територіальних органів Держекоінспекції, обговорили такі важливі питання: 

  • якість моторних палив на споживчому ринку України сьогодні;
  • реалізація нафтопродуктів на АЗС, відповідно до стандартів EN 228 (автомобільні бензини) і EN 590 (дизельне паливо);
  • проведення оцінки відповідності продукції;
  • неконтрольне застосування домішок, присадок і барвників суб’єктами господарської діяльності, особливо тими, які розповсюджують моторне пальне власного бренду.

Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції України.

«Одним зі шляхів вирішення проблеми неякісного пального на ринку України сьогодні є проведення камеральних перевірок (документальних), що дозволить мінімізувати об’єми неякісного пального, що потрапляють на український ринок унаслідок війни. Українці мають право на якісне пальне, незалежно від ситуації та воєнного стану», – відзначають у публікації.

Нагадаємо, що наразі, у зв’язку із введенням воєнного стану, спеціалісти Держекоінспекції тимчасово не здійснюють державний ринковий нагляд за відповідністю вимог технічного регламенту бензинів. Відтак, деякі підприємці можуть зловживати цієї ситуацією та продавати неякісне пальне.

«У результаті отримуємо невдоволеність наших громадян, які витрачають кошти на ремонт свого транспорту та здійснюють колосальну шкоду довкіллю», – додають у повідомленні.

Крім того, під час зустрічі спікери наголосили на важливості виконання Директив ЄС, спрямованих на досягнення задоволеності якості повітря, механізмів, що дозволяють скорочувати викиди парникових газів і попереджати первинне забруднення атмосфери оксидом азоту, неспаленими вуглеводнями, іншими токсичними викидами, що виникають через відпрацьовані гази та випари від механічних транспортних засобів, створюючи загрозу (пряму та непряму) для здоров’я людини та довкілля.

Раніше ми повідомляли, Держпродспоживслужба виявила більше 500 порушень на ринку пального.