Техніка

Держпродспоживслужба виявила більше 500 порушень на ринку пального

Найбільшу кількість позапланових перевірок фахівці Держпродспоживслужби здійснили в суб’єктів господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю на ринку пального, а саме 690.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба України.

Під час проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) на ринку пального порушення встановлені у 518 випадках, що становить 75% від загальної кількості здійснених цих перевірок.

За результатами проведених перевірок прийнято 430 рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій на загальну суму 44,2 млн грн.

Типовими порушеннями порядку формування, встановлення та застосування цін на пальне є:

  • завищення граничного рівня торговельної надбавки, чим порушено вимоги пункту 414 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236;
  • невиконання суб’єктами господарювання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 в частині декларування зміни роздрібних цін на пальне.

Також на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні податкові органи здійснюють контроль за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін і граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) шляхом проведення фактичних перевірок.

Так, на підставі актів про результати фактичних перевірок, складених головними управліннями ДПС в областях, Держпродспоживслужбою винесено 61 рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін на загальну суму 11,5 млн грн.

Держпродспоживслужба продовжує виконувати одну із основних функцій – контроль за формуванням, встановленням і застосуванням державних регульованих цін.

Нагадаємо, акцизи на пальне можуть спрямувати на потреби ЗСУ.