Техніка

«Астарта» стає більш агроекологічною

«Астарта» стає більш агроекологічною

Українське сільське господарство має великий потенціал у сфері декарбонізації, і може стати достатньо потужним рішенням з декарбонізації не тільки для України, але й для всього європейського континенту. Адже мова йде про майже 42 млн гектарів орних земель.

Про це повідомляє пресслужба «Астарти».

«Зробити це можна за рахунок переходу від традиційного землеробства до відновлюваного, що передбачає застосування зменшеного обробітку ґрунту, використання покривних культур», – відзначив Павло Попов, керівник відділу по зв’язках з інвесторами та сталого розвитку «Астарти» під час свого виступу на ІІІ щорічному форумі з агроекології «АПК-2023: війна, євроінтеграція, екологічні і кліматичні виклики, якість життя».

За його словами, «Астарта» посилено працює у цьому напрямку.

«У 2022 році ми практикували зменшений обробіток ґрунту на більше ніж 100 тис. га. Також ми активно впроваджуємо використання покривних культур і плануємо масштабувати цю практику», – зауважив Павло Попов.

Диджиталізація агровиробництва – один з важливих елементів сталого розвитку. І в Астарті є власна IT-компанія AgriChain, яка займається розробкою таких рішень для агробізнесу, враховуючи сталі практики. Зокрема, елементи точного землеробства – диференційоване внесення добрив, ЗЗР і насіння.

Енергоефективність – обов’язковий елемент сталого розвитку, оскільки споживання енергії напряму впливає на обсяги викидів парникових газів.

«І ми вже дуже багато зробили у цьому напрямку. Наприклад, тільки у цукровому виробництві за останні 10 років ми зменшили споживання природнього газу на 15%. Активно долучаємося до проєктів у сфері біоенергетики. У 2014 році ми побудували біогазовий комплекс, який дозволив частково замінити природний газ на нашому цукровому та соєпереробному заводах. Сам біогазовий комплекс використовує як основну сировину цукровий жом», – додав Павло Попов.

І, однозначно, сталий розвиток неможливий без соціальної відповідальності бізнесу. Астарта приділяє дуже багато уваги і безпеці персоналу, і впроваджує різноманітні програми фінансової, психологічної підтримки, продовжує освітні проєкти. З початку повномасштабної війни компанія допомагає тимчасово переміщеним людям та тим, хто постраждав від бойових дій, а також територіальним громадам, які приймають таких людей. Спільно з партнерами розвиває малий та середній бізнес у місцевих громадах. Починаючи з березня 2022 року всі гуманітарні та соціальні ініціативи компанії об’єднані у проєкті Common Help UA.

Нагадаємо, «Астарта» надала гранти 25 підприємцям. Також ми писали, що три українських агропідприємства беруть участь у програмі «Байєр» з декарбонізації.